Alternatywa w postaci mini dźwigu

Mini dźwig

Wielu osobom nieodłącznie z placem budowy kojarzą się dźwigi. Te charakterystyczne maszyny są dzisiaj tam niezbędne. Za ich pomocą możliwe jest wybudowanie wysokich konstrukcji. Dzięki rozwojowi technologicznemu rozróżnia się współcześnie ich wiele rodzai. Ich wybór uzależniony jest przede wszystkim od typu zadania oraz warunków.

Różne rodzaje dźwigów budowlanych

DźwigNa budowie wymaga się masywnych oraz solidnych urządzeń, które będą w stanie stworzyć sporych rozmiarów budowle. Należą także do najczęściej używanych sprzętów budowlanych. Podstawowy ich podział wynika z ich struktury. Najpopularniejsze są dwa rodzaje: żurawie wieżowe oraz ruchowe. Pierwszy z wymienionych wyróżnia się masywnymi rozmiarami oraz trwałością, jest w stanie unieść dany przedmiot nawet na wysokość stu metrów. Drugi z wymienionych, jak sama nazwa wskazuje, posiada specjalny wysięgnik, który zwieńczony jest chwytnikiem na ruchomej platformie. Nieco mniej popularne są żurawie przejezdne oraz stacjonarne.

Mini dźwigNa rynku istnieją jeszcze inne rodzaje dźwigów, ich klasyfikacja zależy w głównej mierze od czterech czynników, takich jak rodzaj udźwigu, wysięgnika, wysokości na jaką jest w stanie podnieść element oraz momentu roboczego. Najczęściej jednak dźwigi wybierane są na podstawie ich rozmiaru. Te najbardziej masywne urządzenia używane są przy wieloetapowych inwestycjach, takich jak budowa nowych osiedli mieszkaniowych. W przypadku mniejszych realizacji doskonałym rozwiązaniem jest kompaktowy mini dźwig. To nowatorskie urządzenia, które w porównaniu do tradycyjnych dźwigów są znacznie bardziej uniwersalne. Wielki sprzęt dźwigowy niestety nie sprawdza się w każdym przypadku. Dobrą alternatywą są więc mniejsze dźwigi. Na rynku działa wiele firm od których można je zakupić lub wynająć. Swoją konstrukcją bardzo przypomina klasyczne dźwigi budowlane. Różnią się właściwie tylko rozmiarami. Ich wysokość wynosi od 140 do ok. 200 centymetrów. Te najlżejsze ważą około tonę. Warto w tym miejscu przypomnieć, że te zwykłe ważą nawet kilkadziesiąt ton.

Tego rodzaju urządzenie doskonale sprawdzi się podczas jednorazowych prac budowlanych, remontowych lub montażowych. Są także bardzo cenione w przypadku miejsc, gdzie mobilność jest bardzo ograniczona, takich jak niewielkie place budowy czy nawet wnętrza. Mini dźwigi stają się coraz popularniejsze, jeszcze do niedawna mało kto słyszał o takiej opcji. Na szczęście dzięki najnowszej technice, możemy korzystać z urządzeń, które z powodzeniem zastąpić te tradycyjne, ale które z powodu pewnych ograniczeń nie mogą być użyte.