Balustrada nierdzewna świetnym wyborem

balustrady nierdzewne

Balustrady są powszechnie wykorzystywane w budownictwie. Te niezwykle praktyczne elementy odznaczają się też zazwyczaj wyjątkowymi walorami dekoracyjnymi. Są stosowane wszędzie tam, gdzie grozi nam ewentualny upadek z wysokości. Stanowią zatem niezbędny dodatek do schodów, balkonów, tarasów, dachów, mostów czy wiaduktów.

Balustrady z których będziemy zadowoleni

balustrady nierdzewneBalustrady mogą mieć różne formy. Dawniej szczególnie popularne były balasy, zwane również tralkami. Stanowiły one pionowy element balustrady, najczęściej o charakterze dekoracyjnym, zgodnym z ogólnym stylem epoki, w której powstały. Wykonywano je zazwyczaj z kamienia (głównie marmuru, alabastru lub granitu), drewna czy metalu, zazwyczaj mosiądzu lub stali. Mają one bardzo elegancki i unikalny wygląd, choć ich wadą jest wysoka cena. Najpopularniejsze dziś są balustrady w formie słupków pionowych zakończonych u góry poręczą. Pomiędzy słupkami umieszcza się dodatkowy element – może być nim np. siatka lub szklana lub plastikowa szyba. Z jakiego materiału wykonuje się najczęściej balustrady? Z pewnością musi odznaczać się on dużą twardością i wytrzymałością. Kluczową rolą balustrady jest bowiem zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa. Nie można pozwolić sobie na to, by w wyniku błędnej konstrukcji doszło do wypadku. Co ciekawe prawo dość mocno reguluje wytyczne w przypadku balustrad.

balustrady nierdzewneSzczególnie restrykcyjny charakter mają przepisy dotyczące budynków użyteczności publicznej. Balustrady są obecnie najczęściej wykonywane ze stali, którą cechuje duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dużą wadą stali jest z kolei podatność na korozję. Szczególnym rodzajem tego materiału jest jednak stal nierdzewna. Wykonuje się z niej balustrady, które powszechnie używane są zarówno w mieszkaniach i domach, jak i urzędach, szpitalach czy firmach prywatnych. W momencie, gdy naszym wyborem są właśnie balustrady nierdzewne z Krakowa, będziemy zadowoleni. W tym drugim pod względem wielkości mieście działa wiele firm, które zajmują się produkcją elementów ogólnobudowlanych. Mają również w swoim asortymencie balustrady. Modele wykonane ze stali nierdzewnej cieszą się szczególną popularnością ze względu na wysoką jakość wykonania oraz bezpieczeństwo, jakie zapewniają.

Są także odporne na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz czy grad. Niekoniecznie można to powiedzieć chociażby o balustradach drewnianych, które cieszą się dużą popularnością, choć nie są tak wytrzymałe. Wymagają również dodatkowej pielęgnacji, co bywa uciążliwe na dłuższą metę.