Bezpieczeństwo jako najważniejszy aspekt czyli krzesła warsztatowe

krzesła warsztatowe

Bezpieczne warunki pracy są podstawowym prawem każdego pracownika i najważniejszym obowiązkiem pracodawcy. Bez względu na to na jakiej zasadzie jesteśmy zatrudnieni bezpieczeństwo jest podstawowym aspektem, który nam się należy tak samo mocno jak wynagrodzenie.

Krzesła warsztatowe i siedząca praca

krzesła warsztatoweW Polsce jeszcze do niedawna kwestie bezpieczeństwa były mocno zaniedbywane, do dziś niestety zdarzają się przedsiębiorstwa, które mają bardzo niechlubną postawę w tej kwestii. Świadomość społeczna bardzo jednak rośnie w tym temacie a ustawodawca zadbał o dość surowy wymiar kar za ewentualne uchybienia w kwestiach bezpieczeństwa. Dlatego w każdym przedsiębiorstwie odbywają się obowiązkowe szkolenia z zakresu BHP. Ponadto pracownicy otrzymują odpowiednie wyposażenia aby ich praca była jak najbardziej bezpieczna. Każda szanująca się firma zadba o to aby pracownik miał odpowiednie ciuchy robocze. Wszelkiego rodzaju ostre lub niebezpieczne narzędzia są zabezpieczane w możliwie najlepszy sposób a dostęp do nich powinien być ograniczony. W każdej fabryce zabezpieczane są miejsca do których szeregowy pracownik nie powinien mieć dostępu. Między salą fabryczną a magazynową odbywa się regularny transport. Z magazynu dostarczany jest materiał potrzebny w procesie produkcji, natomiast z fabryki wywozi się ukończone produkty.

krzesła warsztatowe Transport powinien odbywać się tylko w wyznaczonych do tego celu miejscach a obsługą środków transportu powinien zajmować się tylko uprawniony do tego personel. Wózki widłowe ustawowo mogą być obsługiwane tylko przez osoby z odpowiednimi uprawnieniami. Nie jest to konieczne jeśli chodzi o wózki transportowe ale każda firma powinna mieć wyznaczone do tego typu pracy osoby i tylko one powinny się tym zajmować. W praktyce najczęściej jednak wózki platformowe są również wykorzystywane do transportu na niewielkie odległości i używa ich każdy pracownik. Takie wózki osiatkowane służą często do gromadzenia tak zwanego odpadu produkcyjnego i są nierzadko obsługiwane przez zwykłych pracowników linii. Poza transportem ważnym elementem jest też wygodne miejsce pracy. Jeśli wykonujemy ją na siedząco powinniśmy zadbać o właściwe krzesła warsztatowe. Niewłaściwie dobrane utrudniają właściwą postawę oraz powodują bóle mięśni i kręgosłupa. Szczególnie polecane są dobrej jakości krzesła werek. Wreszcie ostatnim aspektem jest właściwe składowanie surowców produkcyjnych jak i gotowych wyrobów.

Odpowiednio zabezpieczone regały oraz pojemniki plastikowe nie tylko zabezpieczą ale i ułatwią naszą pracę. Bezpieczeństwo nie jest czymś na czym warto oszczędzać, tym bardziej, że odpowiednie wyposażenie nie jest ani skomplikowane ani przesadnie drogie.

Więcej na stronie http://www.inter-technik.pl