Budowa domu – grzejnik podłogowy

grzejnik podłogowy

Podczas budowy domu dochodzimy w pewnym momencie do sytuacji, kiedy cały dom jest już zamknięty, ale zostaje nam teraz dostosowanie go do mieszkania i życia w nim. Co wtedy musimy zrobić? Oczywiście musimy stworzyć całą instalację elektryczną, instalację hydrauliczną, ogrzewanie.

Grzejnik podłogowy czy ogrzewanie kanałowe?

grzejnik podłogowyOczywiście poza elementami niezbędnymi takimi jak wcześniej wspomniane systemy musimy też pamiętać o tym, że w domu powinno być komfortowo, dlatego tak samo powinny być pomalowane ściany, wstawione drzwi, schody na piętro itp. Jednak moim zdaniem najpierw właśnie powinniśmy się zająć instalacjami oraz wykończeniami instalacji. Tak jak w przypadku elektryczności nie jest to trudne ponieważ musimy położyć tak kable, żeby nie wystawały i dobrać dobrze kontakty to w przypadku ogrzewania mamy już więcej problemów. Po pierwsze musimy wybrać jakie ogrzewanie chcemy mieć, czy ma być położony grzejnik podłogowy warszawa, czy może chcemy wykonać ogrzewanie kanałowe. Jeżeli wybieramy to drugie, to w sumie dom powinien być od początku do tego przygotowany. Później zostają kratki do grzejników kanałowych i odpowiedni piec oczywiście. W przypadku ogrzewania zwykłego, działa to z reguły tak, że ogrzewanie podłogowe jest na parterze w salonie i kuchni, jednak na piętrze itp. ogrzewanie jest już standardowe, z grzejników ściennych. Dochodzi jeszcze do tego wszystkiego, jakie te grzejniki powinniśmy wybrać? Ja mogę od siebie polecić grzejniki irsap, które mam, działają i nie sprawiły mi jeszcze kłopotu. Oczywiście, jest wiele innych firm, które robią równie dobry sprzęt.

Jednak nie oszukujmy się – jest wiele firm, które robiły kiedyś dobre grzejniki, a dzisiaj bazują już tylko na renomie wyrobionej kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt lat temu a dzisiaj mogą już robić naprawdę słabe grzejniki dlatego warto wcześniej zaciągnąć języka na temat grzejników.