Budowa tarasów drewnianych krok po kroku

budowa tarasów drewnianych

Drewno to materiał jaki ma wiele zalet. Jest to materiał naturalny i ekologiczny, łatwo dostępny, dobrze wyglądający i przyjemny w dotyku. Można z niego wykonać elewacje, podłogi, meble, barierki, dekoracje, czy okładziny ścienne.

Budowa tarasów i dobór drewna

budowa tarasów drewnianych Drewno także jest często wykorzystywane do budowy tarasów. Dawniej wybierana była do tego kostka brukowa lub betonowe podłoże w połączeniu z kaflami ceramicznymi. Są to rozwiązania bardzo trwałe, jednak nie tak estetyczne jak profesjonalna budowa tarasów drewnianych w Warszawie. Estetyka odgrywa coraz większą rolę w budownictwie. Chcemy nie tylko, żeby coś było solidnie wykonane, ale też żeby cieszyło oko. Jak wygląda tak taras drewniany? Przede wszystkim ważny jest wybór odpowiedniego gatunku drewna. Najlepsze jest do tego drewno egzotyczne, modrzew syberyjski lub dąb. Najmniej polecana jest olcha i buk. Drewno użyte do budowy tarasu powinno być przede wszystkim odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Wspomniane gatunki spełniają te kryterium. Mimo wszystko ważne jest wykonanie izolacji przeciwwodnej tarasu. Deski powinny leżeć na betonowej wylewce, czy na specjalnych podkładach. Wtedy nie będą miały styczności z wilgotnym gruntem.

budowa tarasów drewnianych Wylewka musi mieć spadek, to znaczy przy drzwiach tarasowych będzie ona nieco wyżej, a przy stronie ogrodu nieco wyżej. Dzięki temu woda deszczowa będzie spływać na trawę, a nie do domu. Spadek jest niewielki, ale nawet jeden procent będzie robił różnice. Potem na betonie można kłaść folię zabezpieczającą oraz legary. Później można montować deski przy pomocy kleju lub zbijania. Deski w tym momencie powinny być już zabezpieczone bejcą, lakierem czy innym konserwantem, można to jednak zrobić także po wykonaniu tarasu. Deski powinny równo do siebie przylegać, jak również być mocno przymocowane do podłoża. Po klejeniu lub bejcowaniu należy odczekać, aż substancje wyschną. Na zamontowane deski można mocować balustrady. Mogą być także wykonane z drewna, jak i z metalu czy szkła. Tak przygotowany taras będzie gotowy do użytku. Można na niego wstawiać meble ogrodowe, grilla, czy duże donice na kwiaty. Z pewnością podczas budowy tarasu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość materiałów, jak również na dokładne wykonanie wszystkich czynności.

Wybierając drewno również trzeba zwrócić uwagę na jego zabezpieczenie i izolację tarasu od wilgotnego gruntu. Bez wątpienia taras z drewna będzie ciekawą ozdobą każdego domu i dobrym miejscem spotkań w gronie rodziny i znajomych. Warto w niego zainwestować już dziś.