Charakterystyka segmentowych bram garażowych

bramy garażowe segmentowe w lubelskim

Brama garażowa spełnia przede wszystkim dwie funkcje – zabezpiecza garaż przed osobami postronnymi i podkreśla estetykę budynku. Oprócz tego dobra brama garażowa musi zapewniać też izolację cieplną i akustyczną oraz być wygodna w obsłudze. Popularnym rozwiązaniem są segmentowe bramy garażowe, które składają się ze stalowych paneli, często pokrytych laminatem imitującym inny materiał. Segmenty są połączone ze sobą zawiasmi i starannie uszczelnione, dzięki czemu brama po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca.

Do poruszania brama segmentowa wykorzystuje rolki oraz prowadnice

bramy garażoweMożna ją otwierać i zamykać ręcznie lub z wykorzystaniem zasilanego elektrycznie mechanizmu. Elementy prowadzące bramę mocuje się do sufitu garażu. Brama po otworzeniu chowa się we wnętrzu garażu, ustawiając się równolegle do sufitu. Nie ogranicza to przestrzeni w garażu i pozwala wjechać także wysokim pojazdem. Wykorzystując napęd, nie trzeba wychodzić z auta, żeby zamknąć lub otworzyć bramę, co znacznie podnosi komfort użytkowania. Chcąc otworzyć bramę ręczną, trzeba najpierw użyć klucza. W bramie segmentowej można zamontować także dodatkowe drzwi przejściowe. Jest to rozwiązanie spotykane głównie w przypadku bram przemysłowych.

bramy garażowe segmentowe lubelskieW niskich i nietypowych garażach można zamontować boczną bramę segmentową. Wysokiej jakości bramy garażowe segmentowe w lubelskim można kupić wraz z usługą montażu. Warto pamiętać też o serwisowaniu mechanizmu. Korzystanie z bramy segmentowej nie wymaga pozostawienia wolnego miejsca przed garażem, dzięki czemu można podjechać samochodem bardzo blisko. Bramy segmentowe dostępne są w wielu różnych kolorach i z odmiennymi wykończeniami. To rozwiązanie droższe niż bramy uchylne, ale zapewniające w zamian większy komfort i lepszą ochronę przed włamywaczami. Bramy segmentowe charakteryzują się w wysokim poziomem szczelności oraz dobrą izolacją termiczną. Często stosuje się je w garażach, które są integralną częścią domu. Korzysta się z nich także w przypadku domów pasywnych. W wysokich garażach bramy segmentowe są najlepszym rozwiązaniem.

Brama segmentowa jest grubsza od rolowanej, ale zapewnia lepszą izolację cieplną i akustyczną. Dolna część bramy jest wyposażona w uszczelkę, która zapobiega przedostawaniu się do garażu wody. Garażowe bramy segmentowe dostępne są w wielu różnych wymiarach. Najbardziej popularne są bramy o szerokości 3 i 5 metrów. Dobrej ekipie montaż bramy segmentowej zajmie jeden dzień. Standardowa grubość bramy segmentowej to 60 milimetrów.