Dlaczego warto wybrać piankę do ocieplania?

Rosnącą popularnością cieszy się natryskowe ocieplanie pianką poliuretanową, dzięki któremu ocieplanie budynku jest skuteczne, w przeciwieństwie do stosowania tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych, takich jak styropian czy wełna mineralna. Trwała powłoka termoizolacyjna, jaka powstaje, jest odporna na wilgoć i dzięki temu nie dochodzi do powstawania na jej powierzchni pleśni. Pianka poliuretanowa występuje w wersji otwartokomórkowej oraz zamkniętokomórkowej. Wybór rodzaju piany zależy od miejsca, w którym ma zostać użyta. Na zewnątrz budynku zazwyczaj stosowana jest sztywniejsza pianka zamkniętokomórkowa, natomiast we wnętrzach stosuje się elastyczniejszą piankę otwartokomórkową.

Kilka słów o piance ociepleniowej

Jedną z najskuteczniejszych metod ocieplania budynków jest natryskowe ocieplanie pianką poliuretanową, która tworzy niezwykle trwałą powłokę termoizolacyjną. Metoda ta jest tak skuteczna, ponieważ pianka, zwiększając swoją objętość, dociera w każdą szczelinę i dzięki temu nie tworzą się mostki termiczne. Stosowanie wełny mineralnej lub styropianu jest mniej skuteczne, ponieważ materiały te nie są w stanie zabezpieczyć trudno dostępnych miejsc. Pianka poliuretanowa sprawdzi się zatem nawet w przypadku bardzo skomplikowanej więźby dachowej.

Przy zastosowaniu natryskowego ocieplania nie występują żadne łączenia, przez które mogłoby wydostawać się ciepło na zewnątrz. Łączenia występują podczas ocieplania wełną lub styropianem, dlatego te metody mają znacznie niższą skuteczność. Fachowe ocieplenie pianką w Mazowieckim zapewni firma z wieloletnią tradycją, która ma spore doświadczenie w pracy z pianką poliuretanową. Pracownicy firmy dobiorą odpowiedni rodzaj materiału do ocieplanego budynku. Pianka poliuretanowa zostanie nałożona przez nich kilkunastocentymetrową, równą warstwą. Firma może wykonać prace ociepleniowe poddaszy oraz całych budynków, wedle potrzeb klienta. Na poddaszu dochodzi do największej utraty ciepła, zatem warto je ocieplić. Praktyczna pianka poliuretanowa świetnie sprawdza się również podczas prac termomodernizacyjnych, ponieważ jest lekka i nie obciąża konstrukcji starszych budynków, w przeciwieństwie do innych materiałów ociepleniowych.

Zastosowanie natryskowej metody ocieplania pianką poliuretanową jest inwestycją, której warto się podjąć, ponieważ w związku z oszczędnościami, które wynikają ze zmniejszonej energii zużywanej na ogrzewanie, inwestycja ta szybko się zwraca. Pianka poliuretanowa jest trwałym materiałem termoizolacyjnym w przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów używanych do ocieplania. Będzie z powodzeniem pełniła swoją funkcję przez długie lata. Warto dodać, że pianka poliuretanowa jest bezpieczna dla zdrowia oraz nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Ocieplanie za pomocą pianki poliuretanowej polecane jest dla alergików, ponieważ materiał ten nie uczula oraz podczas jego aplikacji nie dochodzi do pylenia się, jak to dzieje się w przypadku innych materiałów.