Dobra i solidna tapeta

tapeta szklana

Tapeta nie cieszyła się do niedawna dobrą sławą. Jej naklejanie było problematyczne, trzeba było pilnować by wzór był ładnie widoczny na ścianie. Z czasem tapeta blakła, rwała się, czy podwijały się jej brzegi. Nic więc dziwnego, że większość osób wolała pomalować ściany farbą, niż męczyć się z tapetą.

Specjalny rodzaj tapety

tapeta szklanaTeraz jednak do wyboru jest tyle rodzajów tapet, że nie można omawiać wspólnie całej kategorii. Owszem, tapety papierowe łatwo się niszczą, nie są odporne na wilgoć, czy uszkodzenia mechaniczne. Są jednak tez tapety winylowe, łatwo zmywalne, czy też tapety materiałowe, przywodzące na myśl dawne zamki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje zdecydowanie nowoczesna tapeta szklana. Zawiera ona specjalne szklane włókno, które nadaje jej niesamowitej trwałości, ocenianej nawet na kilkadziesiąt lat. Montaż takiej tapety też jest ułatwiony. Tapetę papierową smarowało się klejem, a potem taki rozmiękły kawał papieru starało się dobrze nakleić na ścianę. Było to trudne i kłopotliwe. Często tapeta się podwijała, zaginała, a potem na ścianie trudno było ją przesunąć choćby o milimetr. Z tapetą szklaną jest inaczej bo tu klejem smaruje się ścianę, co ułatwia nakładanie tapety. Kolejna kwestia którą warto poruszyć to wytrzymałość tapety. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak rozdarcia, czy zarysowania.

tapeta szklanaZ drugiej strony jest też odporna na działanie wilgoci. Dzięki temu można ją montować także w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza np. w jadalni i kuchni. Tapetę można zmywać, więc czyszczenie jest łatwe. Tapeta nie rozmięknie, a kolor pozostanie bez zmian. Standardowo tapeta szklana ma mlecznobiały kolor. Dostępna jest wersja gładka lub w jodełkę. Tapetę można malować zwykłymi farbami do ścian i to wielokrotnie. Dzięki temu nie trzeba się martwić o konieczność zrywania tapety podczas remontu. Nawet samej tapety nie trzeba przygotowywać przed malowaniem. Warto jednak wiedzieć, że tak jak przy malowaniu gołych ścian to łatwo jest nakładać ciemny kolor na jasny, ale nie odwrotnie. Przy zmianie ścian z niebieskich na białe na pewno trzeba będzie nałożyć przynajmniej dwie warstwy farby. Jak widać tapeta zawierająca szklane włókno to zdecydowanie produkt wart uwagi.

Tapeta jest odporna na działanie wody i ognia, nie niszczeje wraz z upływem lat, w dodatku pięknie się prezentuje na ścianie i można zmieniać jej kolor. W sklepach budowlanych można znaleźć różne motywy takich tapet, jak i wersje gładkie, także każdy znajdzie towar godny uwagi.