Doskonała jakość zaciemnień okiennych – plisy

rolety

Planując urządzenie nowego mieszkania lub remont chcemy mieć wszystko dokładnie przemyślane łącznie z rodzajem tynków, kolorem farb oraz meblami, a także różnymi dodatkami. Ozdoby rożnego rodzaju znajdujące się w naszym domu oprócz ładnego wyglądu niekiedy są funkcjonalne.

Plisy do różnych okien

plisyTego typu ozdobą są plisy okienne. Plisy nie tylko doskonale sprawdzają się w zaciemnianiu pomieszczenia, odgradzaniu od świata zewnętrznego lecz także pełnią funkcje dekoracyjną. Za ich nietuzinkowy wygląd odpowiada przede wszystkim ich forma i sposób montażu. Ten typ rolet okiennych pozwala nam na odsłanianie okna zarówno od góry jak i od dołu, co jest niesamowicie wygodnym rozwiązaniem. Możemy dostosowywać położenie plis do tego, jak akurat pada słońce lub co chcielibyśmy w danym momencie zobaczyć. Montaż ich jest prosty i szybki, ponieważ najczęściej montuje się je bez użycia wiertarki bezpośrednio do ramy okiennej, tak jak w przypadku mocowania bezinwazyjnego. Najlepiej prezentują się gdy przymocowane są bezpośrednio do światła szyby, ale nie zawsze jest to możliwe.

plisyNiekiedy w wynajmowanym mieszkaniu właściciel nie zezwala na wiercenie. Oprócz plis okiennych pionowych, występują także plisy do okien dachowych. W tym przypadku, gdy możemy dowolnie ustawiać położenie rolety w oknie dachowym, które znajduje się centralnie nad naszym łóżkiem. Jest to przede wszystkim funkcjonalne, a także wygodne. Słońce nie pada tam, gdzie byśmy tego nie chcieli, a pomieszczenie jest nadal jasne i dobrze doświetlone. Nasze mieszkanie poprzez zastosowanie plis może uzyskać niepowtarzalny charakter. Ich kolory możemy dobierać do odcieni zastosowanych w mieszkaniu. Możemy również do swoich oczekiwać dobrać materiały, z których plisy będą wykonane, czyli ich fakturę, grubość oraz stopień przepuszczalności świtała. Roleta ma wiele zalet, jak wcześniej wspomniana łatwość montażu, łatwy dobór materiałów, z których będzie wykonana, sposób jej użytkowania oraz to, w jak trywialny sposób możemy zmieniać jej położenie. Plisy są bardzo popularne na rynku i wiele osób jest nimi zainteresowane. Są o wiele bardziej „rozchwytywane” niż tradycyjne rolety. Plisy zakupić można także w wersji „dzień i noc”. To także jest ich ogromnym atutem, przez to są pomocne osobom, których okna skierowane są na stronę wschodnią.

W tym przypadku słońce bywa bardzo uciążliwe, a plisy zapobiegają nadmiernemu wpadaniu jego promieni do naszego wnętrza. Plisy to niezawodny system zaciemnień okiennych, który jest niezawodny, nowoczesny i ogromnie funkcjonalny.