Estetyczna i praktyczna sztuczna trawa

sztuczna trawa

Istnieje wiele możliwości budowalnych w kwestii estetycznego wykończenia tarasów i ogródków. Do najpopularniejszych zaliczyć można sztuczną trawę, która sprawdzi się jako ładna i funkcjonalna wykładzina podłogowa. Z powodzeniem zastąpi twardą posadzkę nadając wnętrzu naturalny i odprężający klimat.

Trawa do ogródków i na taras

sztuczna trawa Jest też wyjątkowo wytrzymałym i niewymagającym poświęcania dużej ilości czasu przy pielęgnacji produktem, który docenią wszyscy zwolennicy praktycznych rozwiązań. Stanowi jeden z bardziej ekonomicznych materiałów wykończeniowych. Syntetyczne wykładziny imitujące prawdziwe trawy to materiał, który świetnie sprawdzi się na wszelkiego typu terenach otwartych, takich jak: tarasy, ogrody, boiska, czy dziecięce place zabaw. Jest łatwy w utrzymaniu i nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki temu mogą go posiadać nawet osoby, które nie znają się na ogrodnictwie, a troska o rośliny jest dla nich tematem zupełnie obcym. Niemniej, dzięki tego typu rozwiązaniu można stworzyć na swoim balkonie np. namiastkę prawdziwego ogrodu, a co za tym idzie – doskonałe miejsce do relaksu. Do różnego rodzaju ogrodów o większej powierzchni najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie sztuczna trawa w korzystnej cenie. Sprawdzi się zarówno w sezonowych restauracyjnych ogródkach, jak i na tarasach o funkcji wypoczynkowej. Jest przyjemna dla stóp i utrzymuje optymalne ciepło podłoża, co docenią miłośnicy chodzenia na boso. Głównym atutem sztucznych traw w formie estetycznych wykładzin jest ich wysoka wytrzymałość na wszelkie szkodliwe czynniki atmosferyczne.

sztuczna trawa Trawa jest też odporna na spalenie, promienie UV oraz mróz, dzięki czemu nie niszczeje wraz z upływem czasu i nie odbarwia się, zachowując wciąż ten sam świeży zielony kolor. W ofercie wielu sklepów budowlanych znajdują się wykładziny trawiaste w różnych wariantach kolorystycznych i fakturowych, które można nabywać na metry hurtowo lub detalicznie. Cena zazwyczaj uzależniona jest od kupowanego metrażu oraz rodzaju włókna. Większość egzemplarzy wykonywana jest techniką maszynową na elastycznym podkładzie z lateksu, co zapobiega ślizganiu i rwaniu się wykładziny w trakcie użytkowania. Wybierając idealną posadzkę trawiastą na własny balkon lub do ogrodu warto zwrócić uwagę, w jaki sposób przycięte jest runo i przeciągnąć po nim ręką, by sprawdzić, czy nie drażni skóry. Współcześni producenci jednak bardzo dbają o to, by tego rodzaju wykładziny były bezpieczne i posiadały wszelkie wymagane atesty i certyfikaty. Materiał traw syntetycznych jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, więc z tego typu wykładzin mogą korzystać również dzieci. Produkt ten stanowi oryginalny typ dekoracji nadający się do każdego tarasu i doskonałę alternatywę dla innych typów wykładzin lub kafelków.

Wizualnie nie odbiega od wyglądu trawy naturalnej, dzięki czemu jest dobrą opcją dla osób, którym zależy na stworzeniu na balkonie wygodnej strefy relaksu. Dzięki swojej wysokiej odporności na wszelkie szkodliwe czynniki pogodowe może być także z powodzeniem stosowana na otwartym terenie.