Grafika na szkle – wybór wzorów

grafika na szkle

Grafika na szkle jest coraz częściej wykorzystywanym elementem dekoracyjnym we wnętrzach. Łatwość jej montażu i czyszczenia, higieniczność, jak i estetyka sprawiają, że nadaje się ona do łazienek, kuchni, sypialni, czy pokojów dziecięcych. Żeby jednak pasowała ona do wnętrza to należy wybrać odpowiedni wzór.

Grafika na szkle ze zdjęciem krajobrazu

grafika na szkle Czym powinniśmy się kierować? Na pewno ważne jest to w jakim pokoju zastosujemy szklane panele, jak wyglądają pozostałe elementy we wnętrzu, czy też na jaką wielkość grafiki się zdecydujemy. Do wnętrz tradycyjnych, pełnych drewna, naturalnych roślin i stonowanych kolorów, polecana jest grafika na szkle wykonywana w Warszawie z motywami krajobrazu, natury, wiejskiego życia, czy też ze scenkami rodzajowymi. Tak zastosowane szklane panele będą godnie zastępowały malowany obraz we wnętrzu, a ich dokładne oddanie szczegółów sprawi, że całość będzie prezentowała się rewelacyjnie. Do małych pomieszczeń możemy wybrać takie grafiki które dają efekt głębi. Są to przede wszystkim obrazy typu w głębi lasu, bezkresne morze, czy też inne krajobrazy z dobrze zaznaczoną perspektywą. Do nowoczesnych wnętrz można wybrać grafiki z labiryntami, tunelami, czy zawijasami, które dadzą ten sam efekt 3D. Wtedy pokój będzie się wydawał optycznie większy.

grafika na szkle Do sypialni powinniśmy wybierać grafiki, które nas wprawią w nastrój relaksacyjny, senny, dobry do odpoczynku. Sprawdzą się wzory ze spokojnym morzem, zachodem słońca, kwiatami, czy nocnymi krajobrazami. Patrząc na nie możemy się uspokoić i zrelaksować. Niepolecane są grafiki w intensywnych kolorach, czy hipnotyzujących wzorach. Takie modele będą za to lepsze do pokoju młodzieżowego. Nastolatkowie na pewno będą woleli mieć jakieś nowoczesne, futurystyczne grafiki, przestawiające krajobraz miejski, geometryczne wzory, szybkie samochody, czy też muzyków. Takie grafiki pasują do szybkiego i zmiennego trybu życia młodych ludzi. Do pokoju dziecięcego warto jest wybrać szklane panele z motywami bajkowymi i fantazyjnymi. Mogą pojawić się na nich wróżki, samochodziki, bajkowe postacie. Sprawdzą się także kolorowe kwiatki, motylki, słoneczka, czy gwiazdki i księżyce. Maluchy na pewno będą zadowolone z takiej dekoracji. A jeśli wybierze się model podświetlany to może on zastąpić dziecięcą lampkę nocną.

Do kuchni najlepiej jest wybrać grafiki przedstawiające jedzenie, najlepiej owoce, warzywa czy świeże zioła. Takie produkty są pokazane w kompozycjach, czy też zroszone wodą, dzięki czemu wyglądają orzeźwiająco i świeżo. Z pewnością takie szklane panele będą dobrze wyglądały również w jadalni.