Grzejniki na podczerwień – gdzie można zamontować?

grzejniki na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień zyskuje z dnia na dzień coraz większą rzeszę zwolenników. Nic dziwnego, w końcu posiada ono wiele zalet. Grzejnik równomiernie nagrzewa całe pomieszczenie, podczerwień jest zdrowa dla naszego ciała i szczególnie polecana dla alergików, a do tego generuje wysokie oszczędności ze względu na wydajność grzewczą.

Grzejniki na podczerwień na ściany i sufity

grzejniki na podczerwieńJednak największą nowością jest fakt, iż takie grzejniki można montować dosłownie wszędzie, nie tylko w domu czy mieszkaniu, ale również w obiektach przemysłowych, rolniczych, czy warsztatowych. Takie innowacyjne grzejniki na podczerwień mogą przybierać różne kształty i wielkości, od małych nagrzewnic przypominających grubsze świetlówki, po wielkie grzewcze panele. W pomieszczeniu można je zamontować zarówno na ścianie (na dowolnej wysokości), jak również na suficie. Wtedy pozostają one niewidoczne, szczególnie takie w kolorze białym. Taka możliwość montażu sprawdzi się idealnie w małych pomieszczeniach, gdzie nie dałoby się zamontować dużego, standardowego grzejnika, czy też w pomieszczeniach gdzie znajduje się wyjście na balkon, taras, przeszklenia i nie ma ma możliwości montażu grzejnika ściennego. Jednak innowacyjne grzejniki na podczerwień to nie tylko rozwiązanie do budynków mieszkalnych. Można je z powodzeniem stosować na przykład w budynkach przemysłowych, takich jak warsztaty, magazyny, hale produkcyjne.

grzejniki na podczerwieńTam ogrzewanie musi być specjalnie dopasowane. Nie może przeszkadzać w wykonywaniu zadań, nie może stać blisko maszyn, a jednak ciepło jest ważne w każdym miejscu pracy, więc jakiś grzejnik musi się znajdować w pomieszczeniu. Grzejniki na podczerwień można zamontować na suficie, wysoko na ścianie, zarówno prosto, jak i pod kątem, kiedy to panel będzie skierowany stroną grzejącą w dół. Ogrzewanie podczerwone świetnie się sprawdza nawet na świeżym powietrzu. Grzejniki mogą być montowane na stałe na balkonach i tarasach, jak również stanowić ogrzewanie tymczasowe, na przykład w namiotach bankietowych. Zwykły grzejnik nie byłby skuteczny, ponieważ ogrzewa on powietrze, a ponadto nie robi tego równomiernie, więc nie każdy czułby się komfortowo na świeżym powietrzu. Panelami grzewczymi można także ogrzewać sceny koncertowe, ogródki letnie przy restauracjach, a nawet obiekty sakralne.

Zdecydowanie innowacyjne grzejniki na podczerwień to rozwiązanie grzewcze, które posiada najwięcej możliwości montażu, zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, w konstrukcjach tymczasowych i plenerowych. Sprawdzi się idealnie w każdej sytuacji.