Jak dobrze wykonać hydroizolacje?

hydroizolacje

Czasem się tak zdarzy, że na ścianach budynku zaczną pojawiać się mokre plamy. Nie wiadomo skąd, ale są. I to właśnie jest tak bardzo duży problem, który należy usunąć, aby uniknąć powstawania pleśni oraz grzybów.

Czy hydroizolacja jest potrzebna?

hydroizolacjeTo, że izolacja budynków, zarówno termiczna jak i wodna, są bardzo ważne wie praktycznie każdy, a szczególnie już budowlaniec, który, na co dzień zajmuje się budowaniem obiektów mieszkalnych. Jednak w domach starych, lub takich, które są budowane na szybko czasem hydroizolacje Warszawa są wykonane źle, a czasem także tak się zdarza, że brakuje w ogólne czegoś takiego jak izolacja fundamentów. Izolacje przeciwwodne w domu chronią, jego ściany przed powstawaniem pleśni oraz grzybów, które są niebezpieczne dla zdrowia ludzi. Więc jeśli brakuje takiej izolacji, wiadomo, czym to może grozić. Czasem także na ścianach mogą pojawiać się mokre plamy. Jeśli się tak stanie to w Warszawie, ale i zapewne w innych miastach, można skorzystać z takiej usługi jak iniekcja ciśnieniowa lub też iniekcja krystaliczna. Podczas wykonywania iniekcji wykonuje się nawierty w ścianie zawilgoconej, takie otwory mają najczęściej średnice jakiś dwudziestu milimetrów. Te wywiercone otwory muszą znajdować się w jednał linii, równolegle do podłogi obiektu. Do tych otworów wlewa się jakieś pół litra wody. Następnie szybko przy wykorzystaniu metody grawitacyjnej wprowadza się zmieszaną wodę z cementem oraz z aktywatorem krzemieniowym. Te składniki muszą być oczywiście w odpowiednich proporcjach. Czasem także do osuszania ścian budynku stosuje się duże dmuchawy, jednak ta metoda na pewno nie jest tak skuteczna i dogłębna jak metoda iniekcji ciśnieniowej.
Jeśli na jakieś ścianie pojawi się zawilgocenie, warto jest od razu usunąć pojawioną się mokrą plamę. Jeśli się tego nie zrobi jak najszybciej, to może pojawić się na tych mokrych ścianach grzyb. Osuszenie ścian najlepiej jest wykonywać metodą iniekcji.