Jak działają folie antywłamaniowe?

folia antywłamaniowa

Coraz większa liczba osób interesuje się obecnie nad wyborem skutecznej metody, chroniącej ich mieszkanie przed włamaniem. Jedną z takich właśnie metod są oczywiście folie przeciwsłoneczne, cieszące się wraz z biegiem czasu dynamicznie rosnącym zainteresowaniem. Wszystko przez wzgląd na fakt, że są one wyjątkowo dyskretne, a jednocześnie niemal całkowicie uniemożliwiają dostanie się do wnętrza danego mieszkania czy też biura.

Bezpieczeństwo z folią antywłamaniową!

specjalne folie antywłamaniowe w krakowieKluczem do zrozumienia skuteczności działania folii antywłamaniowych jest zwrócenie uwagi na sposób ich wykonania. Ten popularny produkt do zabezpieczenia wnętrz mieszkalnych oraz biurowych jest stworzony z wielu warstw folii PET, o grubości mieszczącej się w zakresie od 80 do 340 mikronów. Poszczególne warstwy takiej właśnie folii są wyjątkowo stabilnie połączone ze sobą, przy pomocy mocnego i trwałego kleju. Folia taka jest przyklejana zazwyczaj od wewnątrz, co zapewnia doskonałą ochronę szybie okiennej. Prawidłowa aplikacja takiej właśnie warstwy zabezpieczającej niemal w stu procentach uniemożliwia jej dostrzeżenie z zewnątrz pomieszczenia. Dzięki temu właśnie folie antywłamaniowe nie zdradzają swojej obecności i nie psują estetyki danego budynku. Nie da się tego niestety powiedzieć o wszelkich rozwiązań alternatywnych, takich jak opuszczone rolety czy zamknięte okiennice.

folia antywłamaniowaJeżeli chodzi o specjalne folie antywłamaniowe w Krakowie rozwiązanie to cieszy się sporą popularnością i wykorzystywane jest zarówno w budynkach mieszkalnych, jak też i wielu biurach. Folie takie są naklejane od wewnętrznej strony okna, dzięki czemu potencjalny złodziej nie ma nigdy do nich dostępu. Nawet jeżeli zdecyduje się na rozbicie szyby, kawałki szkła będą utrzymywane w miejscu przez folię. To uniemożliwi przedarcie się osobie niepowołanej przez okna balkon do wnętrza pomieszczenia. Folie takie mogą być wyposażone w różnego typu powłoki dodatkowe. Dzięki nim zyskać mogą dodatkowe właściwości, skutecznie chroniąc na przykład przed refleksami powstającymi na szybie, które są bardzo szkodliwe dla ludzkich oczu i powodują ich zmęczenie.

W ostatnim czasie widoczna jest coraz większa popularność takich rodzajów zabezpieczeń antywłamaniowych, które są wyjątkowo dyskretne i nierzucające się w oczy. Do takich właśnie zabezpieczeń z całą pewnością mogą być zaliczone popularne w ostatnim czasie folie antywłamaniowe. Z zewnątrz danego budynku są one niemal niedostrzegalne dla osób postronnych, co jest ich zdecydowanie największą zaletą i przewagą nad rozwiązaniami konkurencyjnymi.