Jak postawić trwały płot?

Ogrodzenie przy domu

Każdy teren, który ma być bezpieczny, musi być odpowiednio ogrodzony. Im większa jest działka, tym wyższe są koszty związane z ogrodzeniem terenu, dlatego gospodarze często decydują się na mniej efektowne, ale za to tańsze rozwiązania. W przypadku działek budowlanych przeważnie dobiera się styl ogrodzenia odpowiednio do wyglądu budynków.

Jak ogrodzić swoją posesję?

Ogrodzenia frontowePodczas budowy wykorzystuje się ogrodzenia tymczasowe i siatki, które później zastępuje się docelowymi rozwiązaniami. Obecnie najczęściej wybierane są ogrodzenia wykonane z metalu. Najtańszą i najprostszą formą ogrodzenia działki jest płot z drewna. Przeważnie takie ogrodzenia wykonuje się z płaskich sztachet, które połączone są poziomymi listwami. Montaż takiego płotu nie jest trudny i można go przeprowadzić samodzielnie. Stosuje się drewno dębowe, sosnowe czy olchowe. Za jeden metr bieżący materiału trzeba zapłacić około 100 złotych. Drewniane płoty wymagają regularnej konserwacji, gdyż są podatne na działanie warunków atmosferycznych. Takie płoty dobrze sprawdzają się w ogrodach i przy tarasach. Ogradzając posesję, lepiej zdecydować się na trwalsze ogrodzenie metalowe. Popularnym rozwiązaniem są ogrodzenia panelowe.

Ogrodzenie przy domuPanele mogą mieć formę dwu- lub trójwymiarową. To budżetowe rozwiązanie idealne do ogradzania działek budowlanych i terenów przemysłowych. Wytrzymałe płoty we Wrocławiu można kupić w hurtowniach budowlanych lub prosto od producentów. Dużą dowolność elastyczność oferuje ogrodzenie, które wykonane zostało z siatki. Wymaga to wkopania w ziemię słupków i rozciągnięcia siatki na danym obszarze. Działki mieszkalne można ogrodzić płotem murowanym. Na kamiennej lub betonowej podstawie można umieścić metalowe panele. To rozwiązanie, które jest bardziej kosztowne, ale jednocześnie zapewnia wysoką trwałość i ciekawe walory estetyczne. Ciekawym rozwiązaniem jest płot gabinowy. W stalowych koszach umieszcza się kamienie. Zapewnia to ciekawy i nietypowy wygląd. Ogrodzenie tego typu cechuje się dobrą izolacją akustyczną. Wykonane z metalu ogrodzenie może mieć charakter pełny lub ażurowy. Metal powinien być zabezpieczony warstwą cynku oraz farby proszkowej. Alternatywą dla ocynkowanej stali jest aluminium – ma mniejszą wagę i pozostaje niezwykle trwałe.

Równie ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie ogrodzenia kompozytowego. To rozwiązanie, które jest drogie, ale bardzo efektywne pod względem wizualnym i niezwykle wytrzymałe. Kompozyt jest w pełni odporny na działanie zmieniających się warunków atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne.