Jak stworzyć luksusowy basen przydomowy?

baseny przydomowe

Pewnie każdy marzy o tym, by mieć w ogrodzie własny basen. Latem wszyscy chcą się ochłodzić w wodzie, by zapomnieć o skwarze i prażącym słońcu, a miłośnicy morsowania chętnie wskoczą do niecki nawet zimą. Jak jednak stworzyć przydomową, luksusową przestrzeń do pływania?

Basen obok domu

luksusowy basenW końcu chcemy czegoś lepszego niż dmuchany basen pełen owadów i liści, w którym woda musi się nagrzewać. Na pewno pierwsza ważna rzecz do wybór samego basenu. Muszą to koniecznie być luksusowe baseny przydomowe kryte. Są one murowane, robione na zamówienie. Niektóre mają nawet taką wielkość jak baseny na publicznych pływalniach! Choć oczywiście większość decyduje się na nieco mniejsze niecki. Jednak nadal mają one często kształt prostokąta, dużą głębokość i rozmiar. Swobodnie można w nich nie tylko przesiadywać i porzucać piłką (jak w basenach stelażowych czy dmuchanych), ale także swobodnie trenować pływanie. Dlaczego tak ważne jest to by basen był kryty? Przede wszystkim zadaszenie sprawia, że rzadziej i szybciej można go wyczyścić. Oczywiście należy dbać o prawidłowe pH wody basenowej i wrzucać tabletki z chlorem dla zapewnienia dezynfekcji, nie mniej jednak do niecki nie wpadną liście, piasek, czy owady. W związku z tym gruntowne czyszczenie (z wykorzystaniem odkurzacza basenowego) może się odbywać nawet raz na miesiąc.

baseny przydomowe Dodatkowo zadaszenie sprawia, że można w basenie zamontować system podgrzewania wody, a w całym ,,pomieszczeniu” ogrzewanie bądź klimatyzację. Dzięki temu możemy kąpać się w komfortowych warunkach. Przy basenie otwartym trzeba czekać aż woda sama się nagrzeje od słońca, a systemy grzewcze są niewydajne, ponieważ nawet jak wodę się podgrzeje ale temperatura otoczenia będzie niska to efekt szybko zniknie. Żeby jednak nasz basen był w pełni luksusowy to warto pokusić się o konstrukcje czy instalacje dodatkowe. Może to być basen z przeciwprądem wykorzystywanym przez profesjonalnych sportowców (tworzy wir wodny, stanowi niejako bieżnię pływacką), jacuzzi czyli niecke z hydromasażem, czy też mini basenik dla dzieci. Dzięki nim można trenować pływanie, zrelaksować się przy masażu wodnym, jak również zapewnić pociechom przestrzeń do zabawy.

Mając tak luksusowy basen koło swojego domu na pewno nikt nie będzie myślał o udaniu się na publiczną pływalnię, co najwyżej nad morze dla zmiany otoczenia i jodu, czy też do Aquaparku ze zjeżdżalniami i saunami co będzie atrakcją dla dzieciaków. To zatem ekskluzywna inwestycja dla wymagających klientów, którym zależy na tym co najlepsze.