Jak szybko zmienić wystrój mieszkania?

Wbrew pozorom do zmiany wystroju czasem potrzeba naprawdę niewiele i wystarczy na to kilka dni. Wystarczy zmiana aranżacji, kolorów i dodatków.

wiaderka farbyPodstawową rzeczą związaną ze zmianą wystroju jest zmienienie koloru ścian. Można je odświeżyć lub przemalować na inny kolor: dowolny, jeśli były białe lub bardzo jasne. Z ciemniejszymi, wyraźnymi kolorami jest już trudniej. Decydujmy się na kolory w podobnej tonacji lub z tej samej gamy barwnej: tapetapomarańcz, zieleń lub brąz dobrze pokryje żółte ściany, fiolet może zamienić błękit, niebieski szarość; ciemniejszy żółty będzie równie dobrym rozwiązaniem dla słonecznych ścian, ale wtedy wrażenie po zmianach będzie mniejsze.
Na jednej ze ścian może pojawić się fototapeta, naklejki, własnoręcznie namalowany wzór lub można ją pokryć tapetą fizelinową, która wymaga smarowania klejem tylko ściany.
Pomalowanie ścian to 1-2 dni pracy, położenie (foto)tapety na jednej ścianie zajmie najwyżej kilka godzin.

Zmiana ustawienia mebli także ma ogromny wpływ na ogólne wrażenia związane z wystrojem. Przy okazji można wymienić np. stary fotel na nowy i ustawić go w widocznym miejscu.

narzędziaInnymi wyraźnymi zmianami będą nowe obicia, firanki, zasłonki, poduszki, dywaniki i narzuty. Wystarczy już jeden nowy element, ale jeśli od dawna planowaliśmy zmianę wystroju, a szkoda nam było ulubionej starej poduszki, to dobrze będzie zająć się tym razem z pozostałymi rzeczami i malowanie ścianywymienić więcej elementów na nowe.

Podobnie sprawa ma się z innymi elementami dekoracyjnymi. Drobna zmiana wystroju może oznaczać nie tylko przewieszenie obrazków na ścianach i przestawienie roślin, ale też kupno nowych lub powieszenie tych, które od dawna czekały na okazję.

Rzecz jasna, tych prac nie trzeba wykonywać jednocześnie, nie trzeba nawet kupować niczego nowego poza farbą. Wystarczy sięgnąć po to, co już jest w pomieszczeniu, zmienić jego położenie lub wyciągnąć z zakamarków szaf i komód to, co czekało na odpowiednią okazję lub lepsze czasy, aby niewielkim nakładem sił, czasu i środków dokonać sporych zmian we wnętrzu domu czy mieszkania.

rośliny w doniczkachpokój po remoncie

Dodaj komentarz