Aranżowanie kuchni tak, aby nabrała ona cech luksusowego pomieszczenia, wymaga użycia odpowiednich materiałów, dekoracji oraz zagospodarowania przestrzeni. Istotne jest ustalenie, jaką dokładnie funkcję będzie pełniła ekskluzywna kuchnia – czy będą w niej codziennie przygotowywane posiłki, czy ma być przede wszystkim ozdobą domu.

Meble z dobrego gatunku drewna

 ekskluzywne meble kuchennePrzy projektowaniu tego luksusowego pomieszczenia największą uwagę należy zwrócić na meble, gdyż ich układ, materiał i kolor mają największych wpływ na postrzeganie tej przestrzeni. Ekskluzywna kuchnia może być wykonana w wielu stylach – klasycznym, rustykalnym, glamour czy, niezwykle obecnie modnym, industrialnym. Każdy z nich może być w dowolnym stopniu spersonalizowany, tak aby najbardziej podobał się domownikom. Luksusowa kuchnia musi być duża, ale niekoniecznie otwarta. Nie może w niej zabraknąć ozdób wykonanych z bardzo drogich materiałów, takich jak złoto czy srebro. Dotyczy to również umeblowania – najbardziej ekskluzywne meble kuchenne muszą być stworzone z najdroższych gatunków drewna. Z pewnością można zaliczyć do nich egzotyczny palisander, którego ciemna barwa i zachwycająco wyraźne słoje zadadzą kuchni szyku. Drewniane meble będą szczególnie ważne w kuchniach wykonanych w stylu, w którym aranżer nie może sobie pozwolić na luksusowe materiały takie jak złoto, czy drogocenne kamienie.

 ekskluzywne meble kuchenneDobrym przykładem będzie tutaj styl rustykalny, który musi bazować na naturalnych surowcach. W innych przypadkach warto zwrócić uwagę na marmur, który powinien stanowić powierzchnię wielu ekskluzywnych mebli, przede wszystkim jednak blatu, na którym będą przygotowywane posiłki. Obicia krzeseł z naturalnej skóry w wybranym kolorze doskonale dopełnią efekt, który należy podkreślić za pomocą właściwego oświetlenia. Wspaniałym rozwiązaniem w przypadku ekskluzywnej kuchni są duże żyrandole, które zawisną nad stołem ze szlachetnego drewna. Najbardziej luksusowe z nich są wykonane z drogich kamieni i kryształu. Warto pamiętać także o dodatkowych zdobieniach mebli, bo efekt ekskluzywności nie musi być zapewniony przez sam materiał.

Frezowane fronty szafek czy dodatki w postaci rzeźbionych gałek utwierdzą domowników oraz gości w przekonaniu, że podczas projektowania pomieszczenia ważny był każdy detal. W połączonej z kuchnią jadalni najbardziej istotną rolę pełni stół, przy którym będą spożywane posiłki. Niezwykle popularne obecnie są stoły wykonane z jednego fragmentu naturalnego drewna – to ekskluzywna ozdoba, która doskonale podkreśla styl pomieszczenia.

Kategorie: Kuchnia