Jak zaaranżować ekskluzywną kuchnię?

ekskluzywne meble kuchenne

Aranżowanie kuchni tak, aby nabrała ona cech luksusowego pomieszczenia, wymaga użycia odpowiednich materiałów, dekoracji oraz zagospodarowania przestrzeni. Istotne jest ustalenie, jaką dokładnie funkcję będzie pełniła ekskluzywna kuchnia – czy będą w niej codziennie przygotowywane posiłki, czy ma być przede wszystkim ozdobą domu.

Meble z dobrego gatunku drewna

 ekskluzywne meble kuchennePrzy projektowaniu tego luksusowego pomieszczenia największą uwagę należy zwrócić na meble, gdyż ich układ, materiał i kolor mają największych wpływ na postrzeganie tej przestrzeni. Ekskluzywna kuchnia może być wykonana w wielu stylach – klasycznym, rustykalnym, glamour czy, niezwykle obecnie modnym, industrialnym. Każdy z nich może być w dowolnym stopniu spersonalizowany, tak aby najbardziej podobał się domownikom. Luksusowa kuchnia musi być duża, ale niekoniecznie otwarta. Nie może w niej zabraknąć ozdób wykonanych z bardzo drogich materiałów, takich jak złoto czy srebro. Dotyczy to również umeblowania – najbardziej ekskluzywne meble kuchenne muszą być stworzone z najdroższych gatunków drewna. Z pewnością można zaliczyć do nich egzotyczny palisander, którego ciemna barwa i zachwycająco wyraźne słoje zadadzą kuchni szyku. Drewniane meble będą szczególnie ważne w kuchniach wykonanych w stylu, w którym aranżer nie może sobie pozwolić na luksusowe materiały takie jak złoto, czy drogocenne kamienie.

 ekskluzywne meble kuchenneDobrym przykładem będzie tutaj styl rustykalny, który musi bazować na naturalnych surowcach. W innych przypadkach warto zwrócić uwagę na marmur, który powinien stanowić powierzchnię wielu ekskluzywnych mebli, przede wszystkim jednak blatu, na którym będą przygotowywane posiłki. Obicia krzeseł z naturalnej skóry w wybranym kolorze doskonale dopełnią efekt, który należy podkreślić za pomocą właściwego oświetlenia. Wspaniałym rozwiązaniem w przypadku ekskluzywnej kuchni są duże żyrandole, które zawisną nad stołem ze szlachetnego drewna. Najbardziej luksusowe z nich są wykonane z drogich kamieni i kryształu. Warto pamiętać także o dodatkowych zdobieniach mebli, bo efekt ekskluzywności nie musi być zapewniony przez sam materiał.

Frezowane fronty szafek czy dodatki w postaci rzeźbionych gałek utwierdzą domowników oraz gości w przekonaniu, że podczas projektowania pomieszczenia ważny był każdy detal. W połączonej z kuchnią jadalni najbardziej istotną rolę pełni stół, przy którym będą spożywane posiłki. Niezwykle popularne obecnie są stoły wykonane z jednego fragmentu naturalnego drewna – to ekskluzywna ozdoba, która doskonale podkreśla styl pomieszczenia.