Jakie powinny być okna?

okna

Zima idzie do nas coraz większymi krokami. Przygotowując się do tego stosunkowo ciężkiego okresu w naszym życiu należy zabezpieczyć się przed idącym chłodem oraz mrozem. Na jedno z pierwszych rzeczach jakie wymagają wymiany podczas tego zimowego okresu są drzwi.

Okna dobrze zamykane

oknaW sytuacji, gdy okazują się one mało szczelne – przepuszczają sporo chłodnego powietrza, nie sięgają do podłogi a szczelina jest zbyt duża zapychamy je kocem. Jednak mimo wszystko to daje spory chłód. Odwlekanie ich wymiany w czasie nic nie da, bowiem prędzej czy później trzeba będzie to zrobić. Warto jest zdecydować się na firmę świadczącą fachowe usługi w tym zakresie. Dzięki temu otrzymamy gwarancje nie tylko na ich montaż ale również odpowiednie dopasowanie do framugi. Przy okazji drzwi warto jest też zwrócić uwagę na swoje sprawdzone okna z Nadarzyna. Coraz więcej osób decyduje się na to, aby zrezygnować ze starych, spróchniałych i obsypujących się drewnianych okien i wymienić je na nowe. Jednak jakie powinny być nowe okna? Przede wszystkim ciche. Co to oznacza? Ich zamykanie czy otwieranie nie powinno wytwarzać hałasu. Tym bardziej w sytuacji, gdy są one rozszczelniane bądź uchylane. Wielu producentów okien – na przykład z Garwolina decyduje się na hamulce przy otwieraniu i zamykaniu. Dzięki temu nie hałasują przy zamykaniu.

oknaPowinny być także ciepłe. Osoby ceniące w swoich domach wysokie temperatury powinny zwrócić uwagę na szerokość i grubość ram. Trzeba także zweryfikować jak wygląda kwestia szyb. Często jest tak, że na życzenie klienta wkłada się dwie lub nawet trzy komory. Bardzo dobrze ochraniają one przed chłodem. W przypadku, gdy równie istotne jest bezpieczeństwo warto jest pomyśleć o dodatkowym wkładzie. Producenci zaręczają, że czterowarstwowa szyba jest praktycznie niemożliwa do rozbicia, dlatego też stosuje się je w domkach jednorodzinnych, gdy jeszcze nie posiada się antywłamaniowych rolet. Weryfikacja okuć jest także niezwykle ważna. Decydując się na wymianę okna czyli na dość spore koszta trzeba wziąć wszystko pod uwagę. Producenci wykonujący okna powinni zaopatrywać się tylko u sprawdzonych dostawców okuć. Te, które spełniać swoją role będą latami są niezbędne. Warto podkreślić, że bez właściwych okuć okno będzie otwierało się słabiej, co osłabi znacznie jego konstrukcje.

Warto jest także zdecydować się na konkretny kształt okien. Mogą być one standardowo kwadratowe, bądź z delikatnymi zaokrągleniami. Okna powinny być także wielkością dopasowane do pomieszczenia w taki sposób, aby światło dzienne napływało do niego bez problemu.