Jakie są zalety antresoli?

Antresola to przestrzeń wydzielona w obrębie górnej części piętra, nie stanowiąca osobnej kondygnacji i otwarta na pomieszczenie, którego część stanowi.

Antresola to znakomite rozwiązanie do bardzo wysokich pomieszczeń. Pomaga w podzieleniu i zorganizowaniu przestrzeni: dzięki niej nie trzeba wyznaczać granic np. strefy jadalnej i wypoczynkowej, kiedy jedna znajduje się pod antresolą, taki podział jest automatyczny i zupełnie naturalny.

Z antresoli roztacza się widok na resztę pomieszczenia. Dzięki takiemu otwarciu na domową przestrzeń antresola pozwala na stały kontakt z pozostałymi domownikami i gośćmi, nie daje wrażenia wyobcowania, a jednocześnie pozwala nawet wielu osobom na wygodne przebywanie w jednym dużym pokoju bez uczucia zatłoczenia. Jeśli w domu są małe dzieci, pozwoli to na obserwowanie ich przez niemal cały czas.

Na antresoli z powodzeniem można wydzielić miejsce do pracy, kącik z ciepłolubnymi kwiatami (w tej części domu zawsze będzie ciepło!), miejsce do zabawy dla dzieci czy biblioteczkę. W przypadku antresoli w sypialni czy pokoju młodzieżowym może ona być niższa niż wymagają tego zwykłe standardy dla każdego pomieszczenia (min. 2 m), ale stanowić sporą przestrzeń do snu na szerokim, wygodnym materacu lub niskim łóżku. Takie oddzielenie miejsca pracy/zabawy od części sypialnej pozwala na większy komfort snu, ponieważ z definicji odcina od wszystkiego, co związane z życiem w ciągu dnia.

Antresola zarówno łączy, jak i dzieli dom, pozwala na oryginalną aranżację przestrzeni i zapewnia więcej miejsca, które można dowolnie wykorzystać. Stanowi niezwykłe, intrygujące urozmaicenie domu czy mieszkania.

antresola w aparatamencie antresola

Dodaj komentarz