Kiedy warto zamawiać deski kompozytowe od producenta?

deski kompozytowe

Wykończenie posadzki deskami kompozytowymi staje się coraz bardziej popularne, ze względu na liczne zalety tego materiału. Panele powstające z mieszanki polichlorku winylu oraz mączki drewnianej wzbogaconej o domieszki i dodatki utrwalające materiał, posiadają bardzo korzystne parametry techniczne.

Deski prosto od producenta

deski kompozytoweOdporność na wilgoć, trwałość oraz nieodkształcalność to tylko niektóre cechy sprawiające, że panele są chętnie wykorzystywane przez inwestorów. Ponieważ cena tych produktów nie jest niska, wiele osób zastanawia się nad tym, czy opłacalne jest zamówienie detali bezpośrednio u producenta. Od tego, czy opłacalne jest zamówienie desek kompozytowych bezpośrednio od producenta, zależy kilka czynników. Wiele osób sugeruje się jedynie ceną detaliczną wybranych przez siebie produktów, zakładając, że ostatecznie zsumowany koszt zakupu jest niższy. Takie założenie jest jednak błędne, ponieważ do ceny paneli należy doliczyć również inne koszty. Jeżeli siedziba producenta znajduje się daleko od miejsca naszego zamieszkania, może okazać się, że koszt wysyłki znacznie przekroczy wartość zamówienia. Dlatego, zanim zdecydujemy się zamówić deski kompozytowe od producenta, warto zacząć od wykonania szczegółowych kalkulacji. Istnieją jednak przypadki, kiedy z pewnością złożenie zamówienie bezpośrednio u producenta jest korzystne.

deski kompozytoweTaka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy zamawiamy ilość hurtową. Najczęściej na takie zabiegi decydują się jednak firmy – hurtownie materiałów budowlanych oraz przedsiębiorstwa budowlane, które mają podpisane umowy na wykończenie wielu obiektów. Wtedy nawet wynajęcie auta dostawczego, które przejedzie przez cały kraj nie sprawi, że zakup jest nieopłacalny. Należy jednak uwzględnić to, że złożenie dużego zamówienia może wiązać się z długim okresem realizacji. Fabryki muszą bowiem realizować swoje umówione wcześniej zobowiązania. Zamówienie desek kompozytowych od producenta jest opłacalne także wtedy, gdy w żadnej hurtowni nie ma materiału, którym bylibyśmy zainteresowani. Najczęściej taka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy na rynek wprowadzony zostaje nowy produkt. Warto podkreślić, że składanie zamówienia bezpośrednio u producenta nie ma sensu, jeśli chcemy zakupić zaledwie kilka sztuk desek kompozytowych.

Wielu wytwórców wprowadza ograniczenia związane z minimalną ilością sztuk, które trzeba zamówić, aby zlecenie zostało przyjęte. Jeżeli tak jest, to stracimy jedynie czas na wysyłanie maili i telefonowanie do biura, a w ostateczności i tak nie uda nam się dokonać zakupu. Dlatego przy niewielkiej ilości najlepiej udać się do pobliskiej hurtowni materiałów budowlanych.