Malowanie i glazura a zabezpieczanie pomieszczeń

glazura

Remonty zawsze są bardziej kłopotliwe, niż pierwsze urządzanie pomieszczenia. Kiedy budujemy nasz dom, to wszystkie pomieszczenia są puste, nic nie musimy zmieniać, zabezpieczać, przestawiać.

Problematyczna glazura

glazuraWszystko możemy robić po kolei, czyli malowanie, instalowanie sprzętów, kładzenie podłóg, wstawianie mebli, dekoracja wnętrz. Remonty wyglądają inaczej. Najlepiej jest, gdybyśmy mogli wynieść wszystkie meble to garażu, czy piwnicy na czas remontów, a sami byśmy się przenieśli do innego miejsca.
Wtedy ekipa remontowa z Kielc może spokojnie działać, a my się nie denerwujemy, że za ścianą cały czas nam hałasują, wszędzie jest brud i kurz, a my nie możemy ani spokojnie pracować, ani się relaksować. Jednak czasem remonty są potrzebne. Wtedy musimy odpowiednio zabezpieczyć wszystkie meble i sprzęty. Dzięki temu unikniemy ich zabrudzenia, zachlapania farbą, uszkodzeń, obić i zadrapać. Szczególnie z tapicerki ciężko jest zmyć wszystkie zabrudzenia. Malowanie dobrymi farbami ma to do siebie, że na ścianie będą one trwałe, ale też plamy nimi zrobione są trudne do zmycia, nawet z gładkiej powierzchni płytek. Wszystkie meble trzeba natomiast przykryć folią budowlaną. Glazura jest bardziej problematyczna, ponieważ zabezpieczanie mebli łazienkowych czy kuchennych jest trudniejsze, szczególnie, jeśli wymieniamy glazurę właśnie w ich obrębie.

Wtedy dobrze jest mieć przy sobie taśmę, która przykleimy folię zabezpieczającą, dzięki czemu nie będzie ona się przesuwać, a remonty pójdą nam o wiele sprawniej, niż bez zabezpieczeń. Zatem pamiętajmy, że tylko odpowiednie przygotowanie gwarantuje nam sukces.