Niestandardowe dachy

Kiedy stawia się nowy dom, warto skupić się na tym, jak ma wyglądać jego dach. Niektórzy wybierają bardzo typowe rozwiązania. W Garwolinie jest cała masa takich domów. Mają dachy całkowicie proste, których w zasadzie prawie nie widać albo też spadziste, ale bez żadnych wymyślnych kształtów.

Dachy nie muszą być proste

dachySą to, szczerze mówiąc, rozwiązania najtańsze i też nie wymagające wielkiej inwencji twórczej. Co innego, kiedy się wybiera dachy bardziej fantazyjne. Nie każdy potrafi już takie wykonać. Żeby mieć dobrze zrobione dachy, trzeba korzystać z pomocy specjalisty, ale należy pamiętać, że oni także najczęściej robią dachy właśnie zwyczajne bez jakiegoś pomysłu. Tymczasem dachy wpływają na to, jak dom wygląda jako całość. Każdy z elementów ma na to przecież wpływ. Kiedy więc powstaje piękny dom, z byle jakim dachem, efekt jest znacznie mniej cieszący oko niż mógłby być. Pokrycie dachowe może być też wykonane z różnego rodzaju materiałów. Mogą je tworzyć dachówki ceramiczne, cementowe albo gonty bitumiczne. Można także zastosować łupki drewniane albo słomiane strzechy. Te ostatnie rozwiązania należą do bardziej nietypowych, ponieważ są po prostu drogie. Nie tylko więc kształtem mogą się dachy wyróżniać, ale także materiałem, z którego są one wykonane. Dach może być też wykonany ze stalowej blachy. Zazwyczaj nietypowość wybierają ludzie, których na to stać.

Mogą oni pozwolić sobie wtedy na dachy dużych rozmiarów, które mają nietypowe kolory i jakieś fantazyjne ukształtowanie. Zazwyczaj jednak dachy są tworzone bardziej z myślą o funkcjonalności niż o tym, żeby były bardzo piękne.

Więcej o nietypowych dachach : Dachlacz-Garwolin