Oryginalne kuchnie na wymiar

kuchnie na wymiar

Odpowiednie wyposażenie mieszkania jest kwestią niezwykle istotną, która wymaga dłuższej refleksji. Remonty zazwyczaj wykonywane są raz w przeciągu dekady lub rzadziej, dlatego też powinniśmy zrobić dokładny plan zmian. Jeżeli do odremontowania mamy kuchnię, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw.

Kuchnie na zamówienie klienta

kuchnie na wymiarKiedy jest nietypowych rozmiarów, warto zdecydować się na kuchnie na wymiar, tworzone na specjalne zamówienie klienta. Jakie są zalety mebli na wymiar? Przede wszystkim, brak konieczności decydowania się na uniwersalną ofertę sklepów. Oprócz tego możliwość skomponowania spersonalizowanego zamówienia i wybór materiałów, z których zostaną wykonane meble, z pewnością jest jedną z największych zalet takiego rozwiązania. Wybierając meble do kuchni, zastanówmy się nad rodzajem mebli. Zazwyczaj na elementach szafek, które nie są widoczne, używa się płyty wiórowej. Przy frontach widocznych korzysta się z płyt foliowanych MDF lub laminowanej płyty wiórowej. Fronty mebli są najważniejsze podczas wyposażania kuchni, ponieważ wystawione na widoku powinny odpowiednio się prezentować. Najczęstszym budulcem frontów szafek są materiały drewnopodobne lub szkło. Coraz częściej wykorzystuje się też naturalne drewno, ze względu na swój oryginalny wygląd oraz solidność. Drewniane szafki z pewnością będą trwalsze niż okleiny, jednak ich cena będzie wyższa niż szafek z innych materiałów. Do mebli kuchennych wykorzystuje się między innymi drewno sosnowe lub olchowe.

kuchnie na wymiarPamiętajmy, że kuchnia jest miejscem narażonym na wilgoć. Nieodpowiednio zabezpieczone szafki mogłyby się wypaczać. Tak więc wybierając drewniane szafki, pamiętajmy o odpowiednim zaimpregnowaniu powierzchni użytkowej, czyli głównie blatów. Kiedy zależy nam na oszczędności, można zamówić meble z płyty wiórowej. Osoby przepadające za oryginalnym stylem z pewnością ucieszy fakt, iż materiał ten pozwala na uzyskanie mebli w różnych wzorach i kolorach. Taka płyta może być trwała, kiedy zostanie odpowiednio polakierowana, co sprawi, że nie będzie podatna na czynniki zewnętrzne. Jeśli zależy nam na wyjątkowym wyglądzie i możliwości intensywnego użytkowania bez konieczności impregnacji, odpowiednim wyborem może być kuchnia z płyt MDF. Jeżeli nie wiemy, jakie wybrać, warto skontaktować się z ekspertem, który pomoże nam dokonać wyboru.

Pamiętajmy o dokładnym wymierzeniu kuchni i zawarcia informacji na temat szerokości, wysokości i głębokości szafek, które chcemy zamówić. Na kuchnie na wymiar trzeba trochę poczekać, ale w zamian za oczekiwanie, otrzymamy oryginalne zamówienie według naszych potrzeb.