Oszczędność dla biura i miejsc publicznych – własna elektrownia słoneczna

własna elektrownia słoneczna

Właściciele biurowców ostatnio stoją w niemałej przysłowiowej kropce. Zbliża się nowy rok, który przeważnie w takich sytuacjach jest symbolem podwyżek. Jak będzie tym razem będziemy się przekonywać w perspektywie najbliższych miesięcy.

Własna elektrownia słoneczna działa stale

własna elektrownia słonecznaJednak właściciele budynków użytkowych już drżą. Trzeba będzie podnieść czynsz, ponieważ media trzeba będzie opłacić. Ilu przedsiębiorców stać na takie luksusy? Niektóre firmy działają niestety na krawędzi opłacalności. Jednak Ci, którzy są osobami kreatywnymi i mają głowę pełną pomysłów zamiast się zamartwiać podwijają rękawy i biorą się za pracę. Decydują się oni na pozyskanie dofinansowania, które pozwoli na to, aby panele słoneczne mogły być zakupione. Wielu przedsiębiorców zastanawia się także, czy takie z pozoru niewielkie panele słoneczne są w stanie zapewnić odpowiednią ilość prądu, aby rachunki znacznie zmniejszyć. Jak się okazuje tak, bowiem panele fotowoltaiczne pobierają promienie słońca zawsze i nasza własna elektrownia słoneczna w domu działa. Nawet w zimie. Szczególnie wtedy, kiedy promienie odbijają się od śniegu. Cała energia jest kumulowana w specjalnym akumulatorze, a później rozdzielana do poszczególnych pomieszczeń i sprzętów.

własna elektrownia słonecznaKolejną zaletą jest fakt, że tą energią można także podgrzać wodę. To niezwykle ważne, szczególnie w sytuacji gdy w biurowcu pracuje dużo kobiet. To właśnie panie nie lubią myć dłoni w zimnej wodzie. Z dostawami jest różnie, bowiem czasami następują roboty drogowe, które przebijają rurę i następuje awaria sieci wodociągowej. W takiej sytuacji nie ma się czym przejmować ani czego obawiać. Gdzie na terenie zakładu pracy czy też biurowca można zainstalować panele fotowoltaiczne? Przede wszystkim na dachach budynków. Jest to jedna z najważniejszych lokalizacji, tylko aby panele były wydajne należy je zainstalować pod pewnym kątem. Może być to minimalne pochylenie – do około trzydziestu stopni. Jeśli panele nie są duże można zastosować specjalny wysięgnik, który jeszcze bardziej zbliży je do promieni słonecznych. Własna elektrownia wiatrowa w tym przypadku jest także dobrym pomysłem, ponieważ miejsce fabryki czy też biurowca mało kiedy jest osłonięte innymi, wysokimi budynkami. Dzięki temu wiatr może się rozpędzić i bez większych problemów poruszać turbiną.

Na dodatkową zaletę wpływa fakt, że w strefie klimatycznej, w której położony jest nasz kraj nie występują huragany ani bardzo mocne porywy wiatru, które mogłyby spowodować olbrzymie straty. Ekologiczne rozwiązania energetyczne są przydatne i dostosowane nie tylko dla użytkowników prywatnych, ale także firm.