Pianki poliuretanowe pod drewniane panele podłogowe

maty pod panele podłogowe

Drewniane panele podłogowe nie mogą być układane bezpośrednio na żelbetowym stropie. Pozioma przegroda nie ogranicza bowiem przepływu pary wodnej, która może być wchłaniana przez elementy wykończenia naszej posadzki i powodować ich wyboczenie. Aby temu zapobiec, bardzo popularne jest stosowanie specjalnych podkładów, których zadaniem jest ograniczenie dostępu wody do elementów wykończeniowych oraz pochłanianie dźwięków.

Maty pod panele są przydatne

maty pod panele podłogowePodkłady pod panele mogą być wykonane z różną materiałów i przybierać różną formę. W ostatnim czasie w modzie jest ułatwianie sobie pracy. W związku z tym dużą popularność zyskały zrolowane maty pod panele podłogowe. Ich ułożenie jest bardzo proste, a kiedy trafiamy na przeszkodę możemy swobodnie dociąć materiał najprostszym nożem do tapet. Wykonanie podłogi pływającej ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim drobnowymiarowe elementy wykończenia wnętrz są zabezpieczone przed działaniem czynników, które mogą spowodować ich niszczenie. Dzięki temu całe pokrycie jest znacznie bardziej trwałe i będzie nam służyć przez lata. Zastosowanie mat podkładowych korzystnie wpływa na akustykę całego budynku. Jest tak, ponieważ spienione tworzywa sztuczne lub korek posiadają właściwość tłumienia drgań i dźwięków. W zależności od dokładnego rozwiązania, możemy wybrać maty podkładowe o szczególnych właściwościach.

maty pod panele podłogoweProducenci oferują bowiem wyjątkowe rozwiązania do miejsc, w których zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe lub zależy nam na podwyższeniu parametrów termoizolacyjnych przegrody. Pod instalacją ogrzewania podłogowego powinna znaleźć się specjalna mata pokryta folią wykonaną z aluminium, która w bardzo dużym stopniu odbija promieniowanie cieplne, dzięki czemu zwiększymy wydajność systemu ogrzewania. Natomiast bezpośrednio pod panelami powinna znaleźć się mata, która ma odpowiednie wartości parametrów odpowiedzialnych za przepuszczalność ciepła. Zależy nam bowiem na tym, aby energia trafiała do wnętrza pomieszczeń, a nie rozchodziła się w warstwach wykończeniowych naszej podłogi. Maty, które zapewniające odpowiednią, niezależną prace całego wykończenia podłogi, powinny być dobierane ze szczególną starannością. Jesteśmy zobowiązani dokładnie czytać znajdujący się na etykiecie opis i przeanalizować, czy dane parametry techniczne są odpowiednie dla naszego rozwiązania.

Nawet, jeżeli pierwszy strzał nie okaże się trafiony, z pewnością znajdziemy odpowiedni podkład dla siebie. Producenci prześcigają się bowiem w tworzeniu coraz bardziej uniwersalnych i praktycznych mat pod drewniane panele podłogowe.