Podział posadzek i nawierzchni drogowych

nawierzchnie drogowe

Posadzki przemysłowe, które spotykamy czy to w halach czy sklepach można podzielić ze względu na różne kryteria. Oczywiście najważniejszym podziałem jest ten ze względu na materiał z którego zostały wykonane. W tym przypadku chyba najbardziej znanym rodzajem posadzki przemysłowej są posadzki betonowe.

Nawierzchnie drogowe – gdzie się wykorzystuje

nawierzchnie drogoweTakie posadzki są wykonane ze zbrojeniem rozproszonym. Także jeśli omawia się posadzki betonowe nie można zapominać o posadzkach żelbetowych. Ten rodzaj posadzki przemysłowej wykonuje się gdy ma się do czynienia z dużymi obciążeniami. Dobrze wykonane zbrojenie posadzki także zapobiegnie powstawaniu skurczy betonu jak i rys. Dzięki czemu nie będą powstawały uszkodzenia betonu. Gdy jednak w betonie powstaną uszczerbki, warto od razy zdecydować się na czynności jakimi jest renowacja posadzek przemysłowych. Warto jest ją od razy wykonać, aby uniknąć poszerzania się skutki i wady posadzki. Kolejnym rodzajem są posadzki żywiczne. Stosuje się je, gdy chcemy aby posadzka nie tylko była wytrzymała, ale również dobrze się prezentowała. Czasem także stosowane są nawierzchnie drogowe wykonywane z betonu w Warszawie. Dzięki temu zyskuje się większa odporność. W jednej hali na terenie Warszawy zastosowano właśnie takie nawierzchnie drogowe betonowe, dzięki czemu wewnątrz takiego obiektu bez problemu mogą poruszać się obciążone pojazdy. Inny rodzaj to posadzki samopoziomujące. Jak sama nazwa wskazuje po wylaniu mieszanki, z której się ja wykona łatwo się ją rozprowadza. Nie potrzebne są pace, dzięki której wyrównuje się powierzchnie wykonywanej posadzki. Posadzki przemysłowe również mogą być wykonane z gipsu. Jednak nie są one odporne na wilgoć, więc stosuje się je jedynie w miejscach suchych. Jak i takich, gdzie nie występują duże obciążenia. Kolejny rodzaj to posadzki przemysłowe magnezjowe. Są one odporne na duże obciążenia, jednak nie na wilgoć. Do tego również są odporne na różne oleje czy benzyny, co jest ważną cechą. Jednak należy pamiętać, że już na kwasy jak i zasady takie posadzki nie są odporne. Jeśli chcemy, aby posadzka byłą odporna na te czynniki to warto zdecydować się na posadzki asfaltobetonowe. Poza tym posadzki przemysłowe można podzielić ze względu na miejsce ich mieszczenia w budynku.

Mogą być one bezpośrednio osadzone na gruncie. Także mogą leżeć na stropach od piwnicy czy innych pomieszczeń. Posadzki przemysłowe mogą również leżeć w pomieszczeniach mokrych czyli takich gdzie wymagana jest izolacja przeciwwodna lub na stropach międzypiętrowych, które wymagają również izolacji akustycznej.