Pompy ciepła – co warto wiedzieć?

instalator pomp ciepła

Jest wiele urządzeń grzewczych, które można zamontować w swoim domu. Są to piece elektryczne, gazowe, czy kotły na paliwo stałe, takie jak węgiel, koks, miał, czy pellet drzewny. Każda z tych opcji ma jednak sporo wad. Piece elektryczne są często bardzo słabo wydajne, w dodatku mało energooszczędne.

Kurs na pompy ciepła

instalator pomp ciepłaOgrzanie domu zimą pochłonęłoby masę pieniędzy. Również ceny gazu stale rosną, więc ten typ się mało opłaca. Co w przypadku paliw stałych? Palenie nimi jest problematyczne. Zostawiają sporo popiołu, który trzeba wyrzucać. Wszystko dookoła nich będzie zabrudzone, pokryte warstwą sadzy. W dodatku trzeba pilnować by stale dorzucać do pieca, w przeciwnym razie w domu będzie chłodno. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób stawia na jedno, nowoczesne rozwiązanie, a mianowicie na pompy ciepła. Są one co prawda zasilane energią elektryczną, jednak są energooszczędne i wydajne w działaniu. Można je ponadto łączyć z instalacjami solarnymi, co w znaczący sposób pozwoli na obniżenie rachunków. Pompa ciepła jest łatwa w użyciu – ma się specjalny kontroler z przedziałem temperatur. Wystarczy do podkręcić by w domu zrobiło się cieplej. Precyzja dochodzi tu do pół stopnia, co sprawi, że każdy z domowników będzie zadowolony z klimatu panującego w domu. Co jednak z grzaniem wody? Tu również pompa się znakomicie sprawdzi. Najlepiej jest ustawić godziny i czas grzania wody użytkowej.

instalator pomp ciepłaMożna to zrobić np. w dwóch sesjach. Rano, kiedy domownicy szykują się do wyjścia i popołudniu, tak by woda zdążyła się nagrzać przed wieczornym prysznicem czy kąpielom. Na steroniku ustawia się konkretną godzinę co do minuty oraz długość grzania wody np. czterdzieści minut. W związku z tym przez wiele osób będzie poszukiwany instalator pomp ciepła – kurs szkoleniowy w zakresu ich montażu bije rekordy popularności. Wystarczą dwa dni szkolenia (jeden z teorii i drugi z praktyki) by móc się tym zajmować. Kursy odbywają się stacjonarnie w wielu miastach Polski. Są chętnie wybierane przez elektryków, czy osoby z branży OZE. Dzięki niemu mogą rozwijać swoje umiejętności, uczyć się nowych rzeczy, jak również podnosić swoje zarobki. Podsumowując, pompa ciepła to zdecydowanie najlepszy wybór jeśli chodzi o produkt grzewczy do domu.

Do wyboru są różne rodzaje pomp, które można zamontować w gruncie koło domu, jak i w jego wnętrzu np. w garażu, czy kotłowni. Pompa nie zajmuje dużo miejsca, a znakomicie działa, w dodatku na jej zakup można dostać dofinansowanie. Dobrym pomysłem jest też połączenie jej z solarnymi panelami.

Sprawdź także https://www.atum.edu.pl/