Pożar mostu oraz stal zbrojeniowa mazowieckie

stal zbrojeniowa mazowieckie

W województwie mazowieckim w Warszawie w nocy z czternastego lutego dwa tysiące piętnastego roku na piętnastego lutego dwa tysiące piętnastego roku zapalił się most Łazienkowski w Warszawie. Pożar rozpoczął się już około godziny siedemnastej, a od godziny siedemnastej trzydzieści już zastępy straży pożarnej.

Była tam stal zbrojeniowa mazowieckie

stal zbrojeniowa mazowieckieZastępy straży pożarnej na miejscy pożaru, które zjawiały się na miejscu to zastępy gaśnicze oraz zastępy pomocnicze. Pożar mostu rozpoczną się pod mostem, najprawdopodobniej zapaliły się składowane tam palety oraz prawdopodobnie mogły się tam także znajdować wyroby hutnicze. Pożar rozprzestrzenił się także na spodnią część mostu Łazienkowskiego. Pożar objął powierzchni około pięciuset metrów kwadratowych całego mostu. Poprzez panujące bardzo wysokie temperatury pożaru uległa uszkodzeniu cała konstrukcja mostu w tym wiele elementów wykonanych z takiego materiału jak stal zbrojeniowa mazowieckie. Stal zbrojeniową stanowiły pręty gładkie oraz także pręty żebrowane. Pręty te uległy odkształceniom poprzez panowanie bardzo wysokich temperatur. Także nawierzchnia asfaltowa uległa zniszczeniu. Asfalt po prostu się roztopił. Policja, która przybyła na miejsce zdarzenia pożaru bada okoliczności jak doszło do pojawienia się żaru, a później całego niszczycielskiego pożaru. Śledztwo trwało bardzo długo, a po zakończeniu go przez prokuratora nikt nie usłyszał zarzutów. Poprzez zniszczenie elementów konstrukcji mosty Łazienkowskiego, most został zamknięty dla ruchu drogowego. Spowodowało to powstanie jeszcze większej liczby korków oraz zatorów drogowych w stolicy naszego kraju, czyli w warszawie.

Ekipy budowlane wkroczyły już na most i rozpoczęły naprawę zniszczony elementów. Wymieniono wyroby hutnicze, która uległy zmieszczeniu, czyli wymieniono pręty żebrowane, pręty gładkie, ogólnie całą stal zbrojeniową. Poza tym wymieniono także całą nawierzchnie asfaltową.