Nowoczesne elementy wykończenia kuchni pozwalają połączyć piękną estetykę z funkcjonalnością. Coraz większą popularnością cieszy się obecnie także przeplatanie wielu stylów, które idealnie korespondują ze sobą, zapewniając wnętrzom oryginalny wystrój. Wybór wytrzymałych elementów kuchennych wykonanych z najwyższej jakości materiałów pozwoli z kolei cieszyć się nienagannym wyglądem pomieszczenia przez wiele lat, bez konieczności organizowania kolejnej gruntownej przebudowy. Jeśli więc już planowany jest remont, to warto wykonać wcześniej pewne rozeznanie w temacie.

Blat kuchenny, czyli podstawa

Nowoczesna kuchnia z blatemW Polsce z roku na rok wzrasta zainteresowanie modnym i nowoczesnym urządzaniem wnętrz mieszkalnych. W dobie popularności programów dotyczących aranżacji domów, coraz więcej więcej osób decyduje się na wykonaniu gruntownego remontu na własną rękę. Właśnie dlatego, tak ważne jest, by uprzednio sprawdzić, które elementy wykończeniowe sprawdzą się na lata i będą pasowały do każdego typu stylistyki. Podstawowym elementem, od którego zacząć należy dobór wszystkich elementów wykończeniowych jest blat kuchenny – lubelskie jako województwo kojarzone z działalnością wielu znanych w Polsce firm budowlanych może poszczycić się ogromną bazą zadowolonych z nabycia blatów lokalnych klientów.

Stylowa kuchnia z długim blatemMiejscowi producenci i projektanci tego typu elementów mają do zaoferowania swoim nabywcom wiele różnych typów, faktur i wariantów kolorystycznych modnych blatów np. z corianu, który jest hitem popularności ostatnich lat. Można z niego wykonać także eleganckie parapety, półki, zlewozmywaki i wanny oraz pokryć schody i inne elementy zewnętrznych elewacji budynków. Jest to materiał wyjątkowo odporny na wszelkiego typu uszkodzenia chemiczne, mechaniczne, termiczne oraz zabrudzenia. Niezwykle łatwo się go czyści, co docenią wszystkie osoby stawiające higienę w kuchni na pierwszym miejscu. Nie gromadzą się na nim także chorobotwórcze drobnoustroje, grzyby i pleśnie, dzięki czemu jest bezpieczny również dla dzieci i alergików. 

Wybierając kuchenny blat warto też przemyśleć kwestie kolorystyczne. Jednym z najmodniejszych połączeń na przestrzeni ostatnich sezonów okazało się mieszanie czerni z bielą, co zapewnia kuchni oryginalny wygląd. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by dobrać mniej kontrastujące i bardziej uniwersalne odcienie, które sprawdzą się w każdej aranżacji. W doborze wszelkich tego typu elementów wykończeniowych pomóc może fachowa porada doradcy ze sklepu budowlanego. Przed wyborem wymarzonego blatu należy także sprawdzić, czy produkt odznacza się wymagają liczbą certyfikatów bezpieczeństwa.