Przygotuj się do budowy domu

Budowa domu to zazwyczaj jedno z większych podejmowanych przez nas przedsięwzięć. Średnio budujemy go tylko raz w życiu i dokładamy wszelkich środków, aby przysłowiowe cztery ściany służyły latami nam i naszym bliskim. Przygotowania do rozpoczęcia budowy rozpoczynamy o wiele wcześniej. W fazie wstępnej musimy załatwić wszystkie formalności związane z zakupem działki i uzyskaniem pozwolenia na rozpoczęcie działań.

Budowa domu krok po kroku

Kolejnym krokiem jest wybór i zakup projektu architektoniczno-budowlanego oraz zorganizowanie odpowiednich zezwoleń, między innymi na przyłączenie budynku do sieci energetycznej. Gdy przebrniemy przez ten długotrwały proces i wyjdziemy na prostą z biurokratycznego labiryntu, czekają nas długie miesiące pracochłonnych czynności. Od postawienia pierwszych fundamentów do wyczekiwanego odbioru budynku. Przedstawiam kilka prostych rad, na co zwrócić uwagę podczas pierwszego etapu budowy. Po pierwsze: poszukaj sprawdzonej i rzetelnej ekipy, popytaj wśród znajomych, może korzystali z usług specjalistów i są zadowoleni z ich pracy. Jeżeli nie masz nikogo „z polecenia”, nic nie szkodzi. W każdym mieście w Polsce znajdziesz specjalistów branży budowlanej. Chociażby fachowe firmy budowlane w Toruniu i okolicach.

Po drugie: Przygotuj działkę. Uporządkuj teren zanim zabierzesz się za stawianie pierwszych fundamentów. Ułatwieniem jest możliwość wynajęcia kontenera. Pozbądź się śmieci, dużych głazów, drzew wraz z korzeniami zarastających teren przeznaczony pod budowę. Tym samym unikniesz niepotrzebnych kłopotów podczas kolejnych prac. Po trzecie: Nie zlecaj wytyczenia granic budynku na działce byle komu. Poszukaj wykwalifikowanego i sprawdzonego geodety. To od jego pracy zależy jak będą postępować kolejne. Geodeta nanosi na działkę informacje zawarte na projekcie, według wyznaczonych przez niego linii pracownicy budowlani rozpoczną prace fundamentowe.

Po czwarte: Zatrudnij geologa lub geotechnika. Zdarza się, że zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa okazać się mogą czynniki niewidoczne gołym okiem. Szczególnym zagrożeniem bywają wody gruntowe. Specjaliści zbadają poziom wód i określą czy ich poziom jest niebezpieczny dla konstrukcji przyszłej budowli. Jeżeli wynik będzie niepomyślny, rozwiązaniem jest wykonanie drenażu. Odpowiednio zamontowany odpowiada za stałe odprowadzanie zbierającego się nadmiaru wody. Po prawidłowym i skrupulatnym przygotowaniu działki już nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć pierwsze wykopy i wylewanie fundamentów. Najlepiej zlecić tę pracę fachowej firmie budowlanej, gdyż wymaga kompetencji o szerokim spektrum, a fundament jest bazą całej konstrukcji domu.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na: https://szulc-bud.pl