To ogromne wydarzenie dla całego hotelowego świata a zwłaszcza dla hotelu, który remontowany będzie. Dyrekcja najstarszego w Polsce hotelu podjęła decyzję o jego remoncie, zostanie on w całości odrestaurowany oraz zmienione zostanie wyposażenie wnętrz hotelowych.

Drewniane meble do hoteli to dobry pomysł

Drewniane meble do hoteliTo bardzo duża inwestycja, która pochłonie kilkaset tysięcy złotych, głównie dlatego, że hotel wpisany jest na listę zabytków a więc przy jego remoncie stale obecny będzie restaurator zabytków. Prace przygotowawcze do remontu trwały ponad dwa lata, trzeba było znaleźć inwestorów oraz podjąć decyzję co trzeba bezwarunkowo zrobić a co można ulepszyć na wypadek jeśli znajdą się na to pieniądze. Ostatecznie zdecydowano o renowacji fundamentów hotelu, oraz jego stropu, ponadto zdecydowano o zakupie nowych drewniane meble do hoteli. ,,To ogromna inwestycja, hotel na kilkanaście tygodni zostanie wyłączony z używalności dla gości.” – przyznaje menedżerka hotelu. Przygotowanie do remontu trwały tak długo, aby móc maksymalnie zminimalizować ilość czasu przez jaki hotel nie będzie przyjmował gości. Wszystko na szczęście udało się tak zorganizować, że większość prac prowadzona będzie jednocześnie, dwie ekipy remontowe będą pracowały na zewnątrz, a w tym czasie wewnątrz będzie trwało odnawianie pokoi oraz ustawianie, zamówionych już, mebli hotelowych. Pieniądze na remont to częściowo pieniądze odłożone przez hotel a częściowo od inwestorów.

Menedżerka nie kryje zadowolenia, że tak dużo osób zdecydowało się wspomóc hotel: ,,To przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Byliśmy przekonani, że trzeba będzie wybierać między remontem hotelu wewnątrz albo na zewnątrz. Dzięki zebranym funduszom, za jednym razem razem zrealizujemy obie te inwestycje.”

Kategorie: Remonty