Remonty mieszkań – przygotowania i sprzątanie

remonty mieszkań

Wiele osób sądzi, że remont mieszkania to sprawa dla fachowca. Ekipa przyjdzie i zajmie się wszystkim, a do nas tylko należy ich wezwanie i zapłacenie za usługę. Jednak często bywa tak, że nie tylko musimy samodzielnie przygotować pomieszczenie do remontu, ale również posprzątać po ekipie remontowej, jeśli nie chcemy dodatkowo płacić.

Remonty mieszkań i dobry plan

remonty mieszkań Na co powinniśmy się nastawić i co przygotować żeby te czynności poszły nam łatwo i szybko, a także by nasze sprzęty nie ucierpiały podczas zmiany wystroju? Z pewnością warto jest wynieść jak najwięcej rzeczy z pokoju remontowanego. Meble można przykryć folią malarską w celu ich zabezpieczenia, jednak niektóre z nich trzeba będzie wynieść, żeby nie zawadzały podczas malowania i tapetowania. Przy renowacji podłogi wszystko z pomieszczenia musi zostać wyniesione. Jeśli remontowana jest tylko część pomieszczenia, na przykład na ścianie kładzione są panele dekoracyjne, czy też wymieniana będzie obudowa kominkowa to należy usnąć wszystko tylko z okolicy zmienianej. W pokoju podczas remontu nie powinniśmy zostawiać wartościowych przedmiotów, jak również tych delikatnych ze szkła czy porcelany, ponieważ mogą się one łatwo zniszczyć.

remonty mieszkań Coś się przewróci, ktoś pociągnie za folię i nasza zastawa stołowa zmieni się w drobny mak. Na pewno podczas malowania muszą zostać usunięte listwy przypodłogowe, kontakty, jak i abażury lamp. Można je oczywiście zabezpieczyć taśmą malarską, jednak nie zawsze jest ona w pełni skuteczna, a poza tym ciężko pomalować idealnie miejsca przy niej bez pozostawiania przerwy. Przed remontem warto też opróżnić szafki i szuflady, czy też zakleić je folią, żeby się nie otwierały w trakcie przenoszenia. Z pokoju odnawianego warto też zabrać wszystko to, co może być nam stamtąd potrzebne. Wtedy nie będziemy przeszkadzali ekipie podczas remontu, a także nie będziemy roznosić pyłów i farby po całym domu. Przejdźmy teraz do mniej przyjemnej części, czyli do sprzątania. Na pewno będzie konieczne kilkakrotne sprzątanie, szczególnie jeśli chodzi o mycie podłogi. Nawet najlepsza folia malarska nie jest w stanie zabezpieczyć pokoju przez zabrudzeniami. Szczególnie pył powstały przy zdejmowaniu listew i kontaktów, czy też podczas szpachlowania jest trudny do usunięcia i bardzo się przyczepia do powierzchni butów.

Warto wziąć sobie obuwie robocze na zamianę, jak również często wymieniać wodę w trakcie sprzątania. Dobrze jest też jak najszybciej (w miarę możliwości na bieżąco) usuwać ślady z farby i tynku zanim jeszcze całkiem zaschną.

Więcej na http://www.waszmonter.pl