Różnice pomiędzy różnymi rodzajami materacy

materac tani cena

Materac jak wiadomo jest najważniejszą częścią łóżka, ponieważ to właśnie on zapewnia odpowiedni komfort snu, a także zdrowie dla kręgosłupa. Obecnie dostępnych jest wiele różnych rodzajów materacy – od miękkich piankowych po twarde kokosowe. Czym każdy z nich się charakteryzuje?

Różnice w twardości materacy

materace - cenaMaterace można podzielić na różne rodzaje, ponieważ każdy z nich posiada inną twardość, nadaje się do innej pozycji snu, ma inną wytrzymałość, a niektóre również są przystosowane dla osób, które posiadają różne schorzenia. Można wymienić między innymi materace piankowe, sprężynowe, lateksowe, a także hybrydowe. Najbardziej popularne są materace piankowe. Istnieją na rynku najdłużej jednak konstrukcje, które są produkowane obecnie, w dużej mierze różnią się od tych produkowanych w XX wieku. Posiadają wiele systemów, typów i twardości. Najlepiej sprawdza się u osób, które lubią, gdy ich ciało jest otulone przez materac. Piankowa konstrukcja dodatkowo odpowiednio wspiera kręgosłup przez zastosowanie 7-stopniowego poziomu twardości. Materace sprężynowe charakteryzują się posiadaniem tak zwanych kieszeni, które zawierają sprężyny. Każda z nich znajduje się w innej kieszeni, a co za tym idzie, reagują indywidualnie w zależności od nacisku ciała. Są świetną opcją dla par, ponieważ skutecznie niwelują ruchy partnera na materacu.

materac tani cenaWiększość materacy sprężynowych ma działanie rehabilitacyjne, ponieważ ma dobre wsparcie dla kręgosłupa i całego ciała. Materace lateksowe posiadają jeszcze więcej punktów wsparcia niż ich kieszeniowe odpowiedniki. Dzięki temu poza pozytywnym wpływem na układ kostny świetnie też działają na układ krwionośny, pozwalając żyłom na swobodny przepływ krwi. Dodatkowo warto wspomnieć, że są antyalergiczne, gdyż nie wchłaniają potu, kurzu i drobnoustrojów poprzez zastosowanie wewnętrznych kanalików. Konstrukcja hybrydowa jest połączeniem materaca sprężynowego oraz piankowego. Finanse są dość spore, jakie trzeba przygotować na tego typu materace – cena nie należy do najniższych, jednak mimo to taki wydatek jest w pełni opłacalny ze względu na ich jakość. Sprężyny zapewniają idealne podparcie dla ciała, a pianka zapewnia pełną wygodę i komfort wypoczynku. Często wykorzystywane są w hotelach wysokiej klasy.

Materace, jako podstawa dobrego snu posiadają wiele wariantów, z których można wybrać odpowiednią konstrukcję, by zaspokoić swoje potrzeby. Dzięki zróżnicowaniu każdy może wybrać element sypialniany zgodnie z preferencjami. Dostępne są materace twarde, miękkie, antyalergiczne i wiele innych.