Samodzielny czy fachowy montaż drzwi?

drzwi

Nieraz jest konieczność wymiany drzwi. Należy wtedy pomyśleć nie tylko o wyborze odpowiedniego produktu, ale również o tym, w jaki sposób zostanie on zamontowany. Jeśli nie dysponuje się stosownymi narzędziami oraz wiedzą, która pozwoli na instalację drzwi, lepiej jest skorzystać z usług specjalistów.

Drzwi z montażem

drzwiNieraz zresztą są one w korzystnych cenach, jeśli kupi się drzwi od razu z usługą montażu u tej samej firmy. Taki można znaleźć montaż drzwi oferowany na Śląsku, ale z pewnością także w innych rejonach Polski. Obecnie bowiem jest to już niemal standard. Jeżeli jednak ktoś chce zamontować drzwi po swojemu, to też jest taka możliwość. Szczególnie wówczas, gdy chce się to zrobić w niestandardowy sposób, warto być może zadziałać samodzielnie. Trzeba jednak zawsze brać pod uwagę większą ilość czynników. Samodzielny montaż jest bowiem raczej dla osób doświadczonych. W przypadku, gdy nie ma się wprawy, to lepiej zlecić zadanie prawdziwym fachowcom i co najwyżej powiedzieć im, poinstruować, co ma być zrobione i w jaki sposób. Kolejna kwestia to aspekt związany z tym czy drzwi są w potrzebnym rozmiarze czy trzeba coś wyburzać albo dobudowywać. Jeśli wszystko do siebie pasuje i trzeba po prostu wstawić nowe drzwi w miejsce starych, to nie jest to dużą filozofią.

drzwiJeśli jednak trzeba coś przebudować, lepiej wziąć profesjonalną ekipę, która na pewno posiada w tym duże doświadczenie. Drzwi mogą być jednak idealnie dopasowane do obecnych wymiarów w mieszkaniu. Będzie tak szczególnie w przypadku, w którym mają one standardowe parametry. Poza tym w przypadku drzwi zrobionych na wymiar, także wiadomo, iż będą one pasowały, a przynajmniej z założenia tak ma być. Warto też rozważyć, jaki wybraliśmy rodzaj drzwi. Jeżeli chodzi o drzwi wejściowe, to może lepiej, aby zajęli się nimi fachowcy i wykonali właściwą izolację, szczególnie jeśli do tej pory nie była ona odpowiednia. Może trzeba by wykonać wyższe progi, aby nie dopuścić do uciekania ciepła. Może też uszczelnić dom w innym miejscu. W tym wypadku warto więc jednak wezwać specjalistów, a oni na pewno zajmą się kompleksowo danym problemem. Z kolei, jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne, to nie trzeba zachowywać aż takiej ostrożności.

Można więc spróbować samodzielnie założyć drzwi, szczególnie, jeśli jest to tylko jedna sztuka. Kiedy jednak zamawia się większą ilość, to często korzysta się i tak z usługi transportu, więc przy okazji skoro fachowcy są już na miejscu, to mogą zająć się także montażem. Na pewno tego nie pożałujemy, a oni pewnie zrobią to dużo sprawniej, gdyż jest to ich praca.