Składane stoły – charakterystyka

praktyczny stół składany

Okazji do wykorzystania składanego stołu jest wiele – impreza w ogrodzie, firmowe spotkanie albo niespodziewana wizyta przyjaciół. Stoły rozkładane mają tę przewagę, że gdy nie są potrzebne, można je schować do garażu czy piwnicy, gdzie nie zajmują dużo miejsca. Po rozłożeniu stół składany spełnia swoje zadanie. Stół o powierzchni około 1,36 metra kwadratowego i wysokości 75 centymetrów waży 12 kilogramów, a więc jego przeniesienie nie będzie problemem nawet dla osoby, która nie jest szczególnie wysportowana.

Z czego są wykonane takie stoły?

Blat stołu może być wykonany z tworzywa sztucznego lub płyty drewnopochodnej. Stalowe nogi zapewniają większą stabilność oraz odporność na uszkodzenia, szczególnie podczas transportu. W celu ochrony stali przed korozją, nogi pokrywa się farbą proszkową. Stół składany posiada zatrzaski, dzięki którym po złożeniu nie zamknie się w nieodpowiednim momencie. Udźwig stołu może przekraczać nawet 100 kilogramów. Niektóre stoły można złożyć do formatu przypominającego walizkę, co znacznie ułatwia jego przeniesienie na przykład na ogródek działkowy. Standardowa grubość blatu to 4 centymetry. Składane stoły są też wykorzystywane przez firmy cateringowe.

praktyczny stół składanyRozkładanie i składanie stołu jest proste i intuicyjne. Solidne materiały pozwalają ustawić na stole dużą ilość jedzenia. Wysokiej jakości praktyczny stół składany z tworzywa sztucznego i metalu jest łatwy w czyszczeniu oraz odporny na działanie warunków atmosferycznych. Stół można ustawić zarówno na twardym podłożu, na przykład na tarasie, jak i w ogrodzie, bezpośrednio na trawniku. Nogi połączone są ze sobą dodatkowymi wspornikami, które są formą zabezpieczenia przed niepożądanym złożeniem. Prosty design pozwala dopasować taki stół do różnorodnych potrzeb – bankietów, konferencji czy spotkań ze znajomymi. Blaty z tworzywa sztucznego są odporne na długo- i krótkotrwałe działanie wody oraz detergentów. Długowieczność materiałów pozwala używać stołu przez wiele sezonów. W czasie, gdy nie jest on potrzebny, można go schować w piwnicy lub na strychu. Do czyszczenia składanego stołu można użyć zwykłej ścierki i łagodnych detergentów, które są wskazane dla danego rodzaju zabrudzeń.

Blaty z płyty drewnopochodnej nie wymagają impregnacji, gdyż do ich produkcji użyta została żywica. Niska waga stołu sprawia, że każdy może go przenieść i ustawić w dowolnym miejscu. Stalowe nogi z gumowymi podkładkami zapewniają stabilność na każdym rodzaju podłoża. Taki stół z powodzeniem może zastąpić meble ogrodowe. Jest uniwersalny i minimalistyczny.