Skuteczne ogrzewanie magazynów

Promiennik

Jednym z największych problemów w prowadzeniu magazynów i wszelkiego rodzaju obiektów o dużej wielkości jest ich skuteczne ogrzanie. Ludzie pracujący wewnątrz muszą mieć zapewnioną temperaturę określoną w odpowiednich regulacjach prawnych. Tak samo niektóre składowane tam towary i materiały często nie mogą być magazynowane w zbyt niskiej temperaturze.

Ogrzewanie magazynów promiennikami

PromiennikOczywiście najbardziej problematyczne jest to zimą, gdy temperatury spadają bardzo nisko co jest nieprzyjemne dla ludzi i może zaszkodzić przedmiotom składowanym. Ogrzewanie dużych pomieszczeń i magazynów jest bardzo rozbudowaną kwestią do której można mieć bardzo wiele podejść. Najwięcej przedsiębiorców chce jednak oszczędzić i posiadać przy tym ogrzewanie, które się doskonale sprawdza. Jest to dość sensowne podejście, gdyż pozwala najsensowniej rozplanować wydatki i zachować odpowiednie warunki wewnątrz budynku. Jednym z ciekawszych rozwiązań w ostatnich czasach są promienniki podczerwieni, które oferują wydajność na wysokim poziomie przy bardzo niskich kosztach eksploatacyjnych. Występują one w różnych formach, mogą być one podwieszane, montowane na ścianach, ale stojące i mobilne. Najtańszym sposobem zasilenia promiennika ciepła jest wykorzystanie gazu, który jest niesamowicie tanim paliwem. Przede wszystkim jest on dostępny praktycznie wszędzie, dlatego też nigdy nie będzie problemów z jego dostawą do konkretnego przedsiębiorstwa.

grzejniki na podczerwieńPromienniki zwykle są w stanie funkcjonować na różnych rodzajach gazu, często nawet na tym pochodzącym z recyklingu. Dlatego też jest to urządzenie bardzo uniwersalne w swoim zastosowaniu. Wydajność cieplna promiennika na podczerwień sięga ponad dziewięćdziesiąt procent, co jest wynikiem na najwyższym poziomie. Ogrzewanie magazynów z pomocą takiego systemu wymaga właściwych obliczeń wykonanych na etapie projektowym. Ważne jest tutaj wzięcie pod uwagę oporów materiałów oraz strat ciepła występujących w budynku. Promienniki podczerwieni nagrzewają bezpośrednio przedmioty i organizmy żywe, należy pamiętać że nie ogrzewają one powietrza, którego temperatura podnosi się od emitowanego przez przedmioty i ludzi ciepła.

Dlatego też warto przy takim rozwiązaniu zainwestować w dobrą izolację cieplną, co umożliwi utrzymanie ogólnej temperatury powietrza na przyzwoitym poziomie. Jest to ważne dla spełnienia wszelkiego rodzaju norm obowiązujących w polskim prawie. Promiennik nawet przy niskiej temperaturze będzie powodował że ludziom będzie ciepło, jednak normy temperaturowe w budynku muszą zostać zachowane. Dobra izolacja termiczna jest więc ważna przy tym rozwiązaniu.