Stoły drewniane – ciekawe projekty

stoły drewniane na zamówienie

Stół to bardzo przydatny mebel. Sprawdzi się w jadalni, pokoju dziennym, czy sypialni. Na stole można stawiać gorące dania, zeszyty z zadaniami domowymi, czy dekoracje pomieszczenia. Od dużych stołów kuchennych, poprzez średnie stoliki kawowe, kończąc na małych stolikach, a w zasadzie szafkach nocnych każdy znajdzie coś dla siebie.

Stoły drewniane w różnych kolorach

stoły drewniane na zamówienie Jednak gotowe stoły często bywają nudne i nieciekawe. Stawia się na te same uniwersalne gatunki drewna w kolorze neutralnego brązu, a kształty są proste i mało ozdobne. Wtedy zamiast szukać gotowych rozwiązań w sklepach z wyposażeniem wnętrz to warto postawić na unikatowe stoły drewniane na zamówienie z Warszawy. Wtedy samodzielnie możemy wybrać projekt, materiały i wykończenia, dzięki czemu nasze stoły będą jedyne w swoim rodzaju. Na jakie projekty warto zwracać uwagę? Możemy postawić na ciekawe kolory. Kto powiedział, że stół może być wykonany z jednego gatunku drewna? Możemy robić zestawienia dwóch barw, na przykład różny blat od nóg stołu, inne obramowanie blaty od reszty, pół blatu innego i pół innego, szachownica na blacie. Jeśli wybierzemy do tego dwa kontrastujące ze sobą gatunki drewna, na przykład sosna i mahoń to na pewno uzyskamy ciekawe zestawienie kolorystyczne i nowoczesny wygląd stołu.

stoły drewniane na zamówienie Drewno zawsze można także przemalować na dowolny kolor czy też zastosować okleinę, dzięki czemu można stworzyć stół w kolorze czerwonym, niebieski, czy zielonym. Takie stoły będą idealne do pokoju dziecięcego i młodzieżowego. Zamiast na kolor możemy postawić także na kształt stołu. Nie musi być on prostokątny czy kwadratowy. Okrągły stolik kawowy na pewno będzie wyglądał atrakcyjnie, można zamówić stół trójkąty ustawiony w rogu pomieszczenia. Blat stoły może też mieć zaokrąglone rogi, być ,,pofalowany” na brzegach, czy też mieć stylizowane nogi. Stół może posiadać także zdobienia. Najczęściej będą to rzeźbione nogi stołu, czy też stylowe zakończenia blatu. Mogą być one wywinięte lekko do środka, mieć małe płaskorzeźby, czy symetryczne wgłębienia. Takie zdobienia wykonywane są przy pomocy dłuta, bo są one mniejsze i bardziej precyzyjne niż elektronarzędzia. Podsumowując, wybierając ciekawe projekty stołów drewnianych możemy postawić na zestawienia kolorystyczne, na kształt stołu, jak również na jego dekoracyjne elementy. Takie stoły na pewno będą przyciągały wzrok każdego kto wejdzie do naszego pomieszczenia.

Warto jest przemyśleć projekt stołu przed jego zamówieniem. Może to być najważniejszy mebel w pomieszczeniu, przy którym wszyscy będą się spotykać, zatem jego wygląd i trwałość są znaczącymi rzeczami.