Studio projektowe – rodzaje projektów

Studio projektowe

Studio projektowe, zajmujące się aranżacjami wnętrz, podejmuje się różnych zleceń. Są to zarówno zlecenia dla osób prywatnych, jak i dla przedsiębiorstwo, projekty pojedynczych pomieszczeń, jak i całych kompleksów, projekty na lata, jak również mające na celu uatrakcyjnienie mieszkania przed sprzedażą. Warto się przejrzeć rodzajom takich projektów, żeby wiedzieć, czego możemy oczekiwać.

Studio projektowe i wnętrza mieszkalne

Studio projektoweTanie studio projektowe w Bydgoszczy z pewnością wykona projekty wnętrz mieszkalnych. Mogą to być domy lub bloki. Najczęściej korzysta się z usług studia projektowego przed przeprowadzką. Wtedy jest to pierwsze urządzenie naszego gniazdka. Rzadziej korzysta się z usług projektanta podczas remontu i odświeżenia pomieszczeń. Jeśli ktoś decyduje się na pomoc architekta wnętrz to chce wyposażyć wszystkie pokoje. Wyjątek jest wtedy, kiedy w naszym domu jest także nasze biuro, w którym będziemy przyjmować klientów. Wtedy takie wnętrze nie będzie dopasowywane do naszej wygody i estetyki, ale to oczekiwań klientów. Coraz częściej korzysta się ze studia projektowego w ramach usługi home staging. Jest to aranżacja mieszkania w celu przyspieszenia sprzedaży. Często mieszkanie nie wydaje się atrakcyjne dla kupującego, ponieważ znajdują się w nim nieciekawe meble, panuje bałagan, czy ściany są brudne i obdrapane.

Studio projektoweZadaniem architekta jest niewielkim kosztem zmienić takie mieszkanie w coś pięknego. Najczęściej wyrzuca się wtedy mnóstwo zbędnych rzeczy, maluje ściany na przyjemny kolor, czy dodaje jakieś dekoracje, które sprawiają, że kupującemu łatwiej jest wyobrazić sobie że to jest jego przyszłe gniazdko. Studio projektowe wykonuje także projekty sklepów. Ta usługa najczęściej dotyczy ekskluzywnych butików, które stać na bogate wyposażenie i niestandardowe działania. Klient takiego sklepu ma się tam czuć doceniany, a całość ma być luksusowa i zachęcająca do kupowania. Jednak czasem i sieci supermarketów korzystają z pomocy architekta. Chodzi głównie o ustawienie szafek tak, by klient jak najwięcej kupował. Dlatego też chleb często stawia się albo tuż przy wejściu, żeby czuć było jego zapach (przez co stajemy się głodni i kupimy więcej), albo też na samym końcu sklepu, bo to najbardziej podstawowy produkt, a my idąc do niego mijamy wiele półek i po coś z nich po drodze sięgniemy.

Dobre studio projektowe wykona także projekty wnętrz firmowych. Firma powinna sprawiać wrażenie profesjonalnej, fachowej, dbającej o klienta, co powinno przekładać się na dobrze wyglądające pomieszczenia, zachęcające do współpracy.