Systemy domów szkieletowych pod klucz

domy kanadyjskie

Kanadyjskie domy drewniane o budowie szkieletowej wykonywane przez wiele firm wykonywane są zarówno w systemach parterowych, jak i parterowym z poddaszem oraz piętrowym. Budowa domu obywa się zazwyczaj na działce inwestora oraz na działkach deweloperskich.

Domy kanadyjskie pod klucz tańsze niż murowane?

domy kanadyjskieDomy drewniane budowane są zazwyczaj z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań inwestorów, jak również są dopasowywane do wyglądu infrastruktury oraz do charakterystyki terenu. Domy kanadyjskie pod klucz w śląskim są coraz bardziej popularne, ze względu na swoją cenę oraz funkcjonalność. W porównaniu z budownictwem tradycyjnym , kanadyjskie systemy są zdecydowanie tańsze oraz szybsze w realizacji. Koszt inwestycji zmniejsza się już na poziomie transportu materiałów oraz zapłaty za tak zwaną robociznę. Konstrukcja domu szkieletowego jest o wiele lżejsza niż ta, która jest potrzebna do wybudowania domu murowanego lub betonowego, co także skutkuje obniżeniem kosztów fundamentu. Ściany są węższe, a to sprawia, że domy drewniane o wymiarach identycznych, jak budynki murowane charakteryzują się mniejszą bryłą, czyli są bardziej funkcjonalne i estetyczne. Ten fakt przekłada się znów na mniejszą ilość materiałów potrzebnych do wybudowania domu także generuje mniejsze koszty. Szkieletowa technologia posiada również o wiele krótszy, jak i w większym stopniu elastyczny czas budowy, który może wynosić nawet trzy miesiące, gdy korzysta się z materiałów prefabrykowanych, lecz najczęściej budowa domu z drewna po klucz trwa od czterech do sześciu miesięcy.

domy kanadyjskieKrótszy jest też czas praz wykończeniowych, niż w technologiach murowanych. Budynki szkieletowe posiadają znakomitą ochronę termoizolacyjna, jak i cieplną. Ściany kanadyjki oraz jej dach są niemal w całości wypełnione izolacją cieplną. Skutkuje to brakiem mostków termicznych, które powodują w zwyczajnych domach utratę cennego ciepła, w szczególności w porze zimowej. Ważną rolę w zakresie energooszczędności, również pełnią użyte do wykonania konstrukcji drewnianych ścian materiały, posiadające stosunkowo niską bezwładność cieplną. Ściany wykonane zgodnie z normami, jakie wyznacza technologia kanadyjka stanowią neutralna przegrodę oraz nie kumulują w swoim wnętrzu wcześniej wspomnianej energii cieplnej z zewnątrz, a także z wewnątrz budynku. Taki system pozwala na zatrzymanie ciepła szczególnie zimą. Domy pod klucz są wykańczane z najwyższa starannością, a także oddawane klientom lub inwestorom w stanie deweloperskim, zamkniętym. Coraz częściej jednak klienci kupują drewniane domy modelowe, które są wykończone w stu procentach, czyli posiadają wszelkie elementy nieodzowne do natychmiastowego wprowadzenia się.