Szybki sposób na ogrodzenie działki

Ogrodzenie z elementów prefabrykowanych to jeden z najszybszych sposobów na wykonanie ogrodzenia działki. Gotowe panele, słupki, furtki i bramę można zamontować w 1-2 dni, zależnie od rozmiarów, dlatego takie rozwiązanie jest coraz popularniejsze. Fakt, że nie zawsze wymagane są fundamenty pod ogrodzenie jeszcze bardziej skraca czas oczekiwania na zakończenie prac. Innym materiałem, równie popularnym, jest siatka ogrodzeniowa.

Wśród ogrodzeń panelowych można znaleźć ogrodzenia drewniane, siatkowe i betonowe. Spośród nich ogrodzenia drewniane wymagają najwięcej uwagi i pielęgnacji, aby dobrze się prezentowały, są też potencjalnie najmniej trwałe. Nieustanne wystawienie na różne warunki atmosferyczne negatywnie wpływa na drewno, dlatego trzeba je regularnie konserwować. Szczególnie wrażliwe są miękkie gatunki drewna, takie jak świerk czy sosna. Najlepiej trzymają się ogrodzenia z drewna egzotycznego, ale ich wadą jest wysoka cena. Niedogodności rekompensuje sam wygląd ogrodzenia.

Ogrodzenia siatkowe są najprostsze i najmniej zdobne, zwykle jedyną dekorację stanowi sam kolor ogrodzenia, choć i tu nie ma dużego wyboru, ale poprzez swoją prostotę mogą się wpasować w otoczenie i stanowić nienachalne tło dla roślin. Inne zalety paneli ogrodzeniowych to cena, trwałość i łatwość w konserwacji, ponieważ ogrodzenie wystarczy obejrzeć dokładnie po zimie i przed nią, i dokonać niezbędnych prac, np. odmalowania.

Ogrodzenia betonowe to jedyne, których nie można montować samodzielnie – ze względu na swoją wagę, poszczególne elementy wymagają odpowiedniego sprzętu i doświadczenia. Są jednak bardzo trwałe i estetyczne, dobrze chronią przed wścibskimi spojrzeniami, oraz można je pomalować, aby lepiej się prezentowały i ładnie wtapiały w otoczenie.

Czas realizacji zamówienia na któryś z powyższych typów ogrodzenia jest zwykle krótki, podobnie czas trwania montażu, tak więc może okazać się, że w ciągu tygodnia od złożenia zamówienia (lub krócej), będzie można cieszyć się nowym ogrodzeniem.

ogrodzenie drewniane

siatka ogrodzeniowa