Wkłady z płaszczem wodnym – obalamy mity

systemy kominowe

Kiedy nowa technologia jest wprowadzana na rynek to momentalnie powstaje wiele związanych z nią mitów. Większość z nich jest niestety bardzo krzywdząca i sprawia, że nie staje się ona szybko popularna.

Wkład kominowy kwasoodporny to nowoczesne rozwiązanie w temacie grzewczym

wkład kominowyWinę za to ponoszą jednak zwykle pierwsze modele. One bowiem nie są jeszcze tak dopracowane i nie zostały sprawdzone przez prywatnych klientów. Jednak po jakimś czasie zawsze nadchodzi moment, kiedy producenci zaczynają poprawiać wszystkie przeoczone mankamenty. Nowe technologie staja się więc w pełni funkcjonalne i efektywne. Jednak niestety często mity pozostają, odciągając klientów od takich produktów. Przez to tracą oni okazje, żeby cieszyć się bardziej efektywną technologią. Trzeba więc włożyć wiele wysiłku aby obalić te mity i przywrócić atrakcyjność takiego produktu w oczach klientów. Dzisiaj zajmiemy się płaszczami wodnymi, które są świetną innowacją w domach jednorodzinnych. Każdy, kto posiada taki na własność musi go w jakiś sposób ogrzać. Wybiera więc zwykle wkład kominkowy żaroodporny, oczywiście powietrzny i odpowiednie rury kominkowe. Mało kto decyduje się na nowy wkład kominowy kwasoodporny, ogrzewanie gazem nie jest bowiem tak efektywne. Nikogo więc nie skuszą tańsze nasady kominkowe na ten model. Pierwszym mitem jest to, że technologia płaszczy wodnych ogranicza możliwości zabudowy, ponieważ posiada ograniczona liczbę modeli. Jest to oczywiście nieprawda, przynajmniej już nie. Dzisiaj można już do woli projektować kominy z płaszczem wodnych i dopasowywać je do wystroju mieszkania. Nie różni się ona praktycznie niczym od typowego wkładu powietrznego.

Nie ma więc problemu z dopasowaniem drzwi, wielkości, czy odpowiedniej mocy grzewczej do domku jednorodzinnego. Jest to oczywiście tylko jeden mit i jest ich jeszcze wiele więcej. Polecam więc zaznajomić się z nimi i obalić samodzielnie.