ekspertyzy mykologiczne

Wszystko o ekspertyzach mykologicznych

Grzyby, pleśnie i glony w budynkach najczęściej pojawiają się w postaci szarych bądź czarnych nalotów na ścianach. Głównie pojawiają się one w pomieszczeniach charakteryzujących się dużą wilgotnością. Zwykle są to piwnice bądź łazienka.

Ekspertyzy mykologiczne potrzebne przed odgrzybianiem

ekspertyzy mykologiczneDuża wilgotność, ciepło oraz ciemność są idealnymi warunkami do rozwoju wielu drobnoustrojów. Poza tym często ich rozwój następuje w pomieszczeniach, które uległy zalaniu, a późniejsze osuszanie fundamentów zostało nieprawidłowo wykonane. Wrastanie i porażenie ścian i fundamentów przez grzyby domowe może powodować ich powolną korozję, co naraża strukturę konstrukcji i wytrzymałość budynków. Ponad to zwiększają one wilgotność zarówno cegły jak i betonu czy zaprawy. Dodatkowo powodują wykwity soli mineralnych, a także wybrzuszenia i odpady tynków i elewacji zewnętrznej. Innymi powszechnymi szkodnikami budynków są grzyby pleśniowe wywołujących biodegradację materiałów budowlanych, znacz nie obniżając estetykę, a także wpływają niekorzystnie na samopoczucie i zdrowie człowieka. Dlatego tak ważne jest odgrzybianie budynków. Jednak nie może się ono odbyć bez ekspertyzy mykologiczne, dzięki którym stwierdzimy jaki drobnoustrój dokładnie zamieszkuje nasz budynek i jak on szkodliwy jest dla naszego organizmu. Natomiast badanie czystości powietrza, umożliwi określenie stopnia zagrożenia. Dobrym sposobem na zapobieganie tworzeniem się nalotów grzybów i pleśni jest zastosowanie hydroizolacji jednak jej założenie nie jest możliwe w przypadku gdy nie zostało wcześniej wykonane osuszanie piwnic. Bowiem najczęstszym powodem występowania grzybów, pleśni czy glonów jest zbyt duża wilgotność.

Rzadziej występowaniem czynnika pokarmowego dla nich umożliwiającego im rozwój czy występowanie zarodników, gdyż gdy nie ma dla nich sprzyjających warunków jak na przykład duża nasiąkliwość tynków nie mają one możliwości do rozwoju.


Opublikowano

w

przez

Tagi: