Wybieramy zadaszenie basenu

zadaszenia basenów

Budowa basenu w ogrodzie nie zawsze oznacza stworzenie samego zbiornika wodnego. Tworzony przez nas sztuczny zbiornik wodny powinien posiadać stosowne zadaszenie. Coraz większe grono osób zdaje sobie sprawę z tego faktu.

Propozycje wykonania zadaszenia basenów

zadaszenia basenówPozostaje jeszcze problem wyboru konkretnego rozwiązania. Na rynku dostępne są rozmaite opcje w tym zakresie. Głównym wyróżnikiem jest materiał, z jakiego zadaszenia basenów są wykonane. Wiadomo, że każdy producent basenów jest w stanie dostarczyć razem z podstawowym produktem również elementy komplementarne, czyli uzupełniające całą konstrukcję. Trzeba jednak za to sporo zapłacić. Z tego właśnie powodu posiadacze basenów rozglądają się za innymi rozwiązaniami lub samodzielnie tworzą zadaszenia basenów zlokalizowanych w ich ogrodach czy też w innym miejscu w obrębie ich posesji. Bardzo często baseny ogrodowe są pokrywane zadaszeniem, które opiera się na konstrukcji drewnianej. Drewno to bardzo popularny materiał, który charakteryzuje się łatwą dostępnością oraz przyzwoitymi parametrami technicznymi. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że musi to być drewno w odpowiedni sposób zabezpieczone przed działaniem wilgoci. W związku z takim wymogiem mamy również do czynienia z zaleceniami w zakresie konserwacji konstrukcji drewnianych, na których opiera się całe zadaszenia. Coraz powszechniej baseny kąpielowe pokrywane są dachami syntetycznymi.

Wytrzymałe tworzywa sztuczne nie wymagają zabiegów konserwacyjnych czy też dodatkowego zabezpieczenia, a ponadto mogą one przepuszczać promienie słoneczne. Wybór jest ogromny, natomiast dwa przytoczone wyżej przykłady stanowią najczęściej wybierane rozwiązania. Przy okazji można wymienić też zadaszenia szklane oraz metalowe.