Wytrzymałe markizy okienne

markizy okienne

W słoneczne dni z pomocą mogą przyjść nam parasole. Jeśli jednak mieszkamy w bloku i mamy niewielki balkon, często przeszkadza nam fakt, iż parasol zajmuje zbyt wiele miejsca. Poza tym, w zależności od wysokości słońca, nie zawsze zacienia to co powinien w danym momencie zaciemnić. Często powoduje to, że mieszkańcy bloków nie wychodzą na balkony podczas mocnego nasłonecznienia. Jest im zbyt gorąco i dodatkowo promienie dostają się do mieszkania. W mieszkaniu panuje wtedy zbyt wysoka temperatura. Co zrobić w takim przypadku?

Markiza na okno – ochrona przed słońcem

markizy okienneIstnieje rozwiązanie w postaci markiz. Klasyczna markiza to delikatny daszek z możliwością złożenia. Można zamontować je na balkonie. Jeśli chcemy kupić markizy okienne Wrocław ma wielu producentów tego zaciemniającego produktu. Obecnie markizy najczęściej zakładane są na konstrukcji aluminiowej lub stalowej. Jej tkanina może być poliestrowa lub zabezpieczona wodoodporną folią. Jest to przydatne w momencie, gdy będzie wystawiona na deszcz. Każda markiza musi być wykonana z wytrzymałego materiału, ponieważ opady i promieniowanie szybko uszkodziłyby materiały słabej jakości. Jeżeli chodzi o rodzaj markiz, można zdecydować się na takie, które dadzą cień na cały balkon, czy taras. Wtedy niezależnie od tego, gdzie akurat będzie świecić słońce, będziemy mogli cieszyć się cieniem.

markizy okienneJednak nie zawsze chcemy mieć cień. Czasami człowiek ma ochotę zaznać kąpieli słonecznej i poopalać się na balkonie. W takim przypadku można wybrać markizy częściowe, zamontowane na oknach. Posiadać mogą specjalną kasetę umożliwiającą zwijanie, kiedy nie będzie nam potrzebna. Warto wtedy zwrócić uwagę na możliwość demontażu. Zimą nie korzysta się z markiz, dlatego istotne jest, czy da się ją samodzielnie ściągnąć przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Pamiętajmy, że markizę należy zawsze zwijać w trakcie burzy lub mocnych upałów, nawet, gdy kupimy taką o najwyższej odporności. Nie zawsze znajdujemy się w domu, kiedy zaskoczą nas warunki atmosferyczne. Dlatego można zaopatrzyć się w system automatyczny, który schowa markizę, kiedy nastąpi nagła zmiana pogody.

Zauważmy, że markiza nie musi być jedynie w formie daszku. Bardzo często służy jako osłona dla przeszkleń i zatrzymuje promienie słoneczne. Markizy okienne cieszą się zdecydowanie lepszą wytrzymałością niż markizy tarasowe. Są w stanie wytrzymać większe porywy wiatru. Ceny markiz jak i ich rodzaje są różne. Modele mniej skomplikowane, bez automatycznych napędów z pewnością będą tańsze. W przypadku automatyki, zapłacimy więcej. Wybór jest kwestią indywidualną.