Zakładanie ogrodówna Śląsku w stylu angielskim

Zakładanie ogrodówna Śląsku

Ogrody w stylu angielskim to na pewno coś co nie raz widzieliśmy w wielu brytyjskich filmach. Nie tylko zamki czy dworki, ale nawet mniejsze posiadłości zawsze miały piękne ogrody, an które aż chciało się patrzeć. Czym charakteryzuje się taki ogród? Często jest on nazywany również ogrodem w stylu wiejskim.

Zakładanie ogrodów na Śląsku nie jest proste

Zakładanie ogrodówna ŚląskuTam rośliny rosną swobodnie, nie są nadmiernie stylizowane ani przycinane, przede wszystkim liczy się naturalność. Ścieżki też nie powinny być proste, a bardziej preferowane są te kręte, wyglądające jak ścieżki leśne czy łąkowe. Również roślinność powinna być raczej pozostawiona sama sobie. Projektowanie ogrodów w stylu angielskim powinno zakładać dużą przestrzeń dla każdej rośliny, by mogły się one swobodnie rozrastać. Liczy się naturalność i spójność, z nutką romantyzmu. Ogrody angielskie są idealną scenerią dla zakochanych, jak również do kręcenia filmów historycznych. Do tego też ważną rolę pełnią małe elementy architektoniczne. Poza licznymi drewnianymi ławeczkami możemy znaleźć też takie nawiązujące tradycją do antyku. Zakładanie ogrodów na Śląsku angielskich nie jest takie proste jakby się mogło wydawać.Dodatkowo używane są również elementy skalne i żywopłoty, choć unika się grodzenia takich parków.

W ogrodzie angielskim nie może zabraknąć również strumyków czy małych obszarów wodnych. Nadają one spójności całemu krajobrazowi, a przy okazji stanowią idealne miejsce do odpoczynku. Jest to może chaos, ale chaos ujarzmiony. Tylko w ten sposób nasz ogród może zachwycać swym pięknem.