Zalety domu z bali drewnianych

nowe domy z bali

Coraz więcej ludzi przekonuje się do nowych domów z bali drewnianych. Zachęca przede wszystkim koszt budowy, często znacznie niższy, niż w przypadku murowanych. Drewniane domy jednorodzinne najchętniej stawiane są na wsi, chociaż coraz częściej można je spotkać w krajobrazie przedmieść.

Ekologiczne domy z drewna

nowe domy z bali Jako ciekawostkę warto podać, że aż 88 proc. osób, które budowały nowe domy z bali drewnianych, wybrały tę ze względu na ekologiczny sposób ogrzewania budynku. Wymarzony dach nad głową nie musi być mały, teraz domy z bali budowane są nawet powyżej 100 metrów kwadratowych. Całoroczne miejsce zamieszkania Tak! Jak najbardziej. Dom zbudowany z drewna niczym nie różni się od domu murowanego, czy też mieszkania w bloku. Dom jest w pełni bezpieczny i ciepły. Można zamontować w nim wszystkie możliwe urządzenia elektryczne. Jedyną różnicą pomiędzy domem ceglanym a drewnianym jest materiał i wygląd – tutaj ściany zbudowane będą z drewnianych bali. Ogromnym plusem jest to, że, domy z bali stawia się w zawrotnym tempie.

nowe domy z bali Zazwyczaj buduje się je w zaledwie 3 miesiące, proces powstawania nie wymaga przerw technologicznych związanych z prowadzeniem prac mokrych. Budowa takiego budynku może być przeprowadzona o każdej porze roku, nawet zimą. Dzięki suchej technologii powstaje on z gotowych materiałów łączonych za pomocą gwoździ i złączy. Ważnym aspektem jest to, że ma duże właściwości termoizolacyjne. Czym charakteryzuje się dom z drewna? Szybko się wychładza, ale też i szybko się nagrzewa. Działa to tak, że bale drewniane w dzień gdy świeci słońce, magazynują ciepło, a w nocy kiedy temperatura spada, oddają je. Dzięki temu koszty ogrzewania są realnie niższe niż w domach murowanych – nawet do 30%. Domy z bali są także bardzo wytrzymałe i odporne na działanie żywiołów. Doskonałym przykładem trwałości drewnianych budynków, są także obiekty budowane na całym świecie w rejonach górskich. Wykorzystuje się tam drewno ze względu na świetną odporność na warunki atmosferyczne, które na górzystych terenach bywają ekstremalne. Co więcej, nowe domy z bali drewnianych, są nadzwyczaj bezpieczne – usuwa się z nich korę, dokładnie hebluje, dzięki czemu w razie powstania ognia, te będą tylko się po nich ślizgać. Dodatkowo bele pokrywane są także specjalistycznymi środkami, które mają na celu opóźnienie zapłonu. Kończąc, można podkreślić, że dom z bali jest w stanie służyć nawet 100 lat, co pozwala na wieloletnie cieszenie się przyjemnym klimatem tworzonym w naszym wnętrzu. Trzeba pamiętać również, że drzewo jest wdzięcznym materiałem, który wynagradza zainwestowane środki i włożony weń trud — im lepiej dobrane i przygotowane, tym bardziej pięknieje i szlachetnieje wraz z upływem czasu.

Jak widać, mają sporo zalet, są nie tylko piękne, ale i bezpieczne. Wykonane z pasją i starannością posłużą domownikom na wiele lat. Domy z bali, wciąż najpopularniejsze na południu Polski, zdobywają kolejne regiony kraju.