Zalety paneli podłogowych

listwy mdf

Obecnie panele są jednym z najpopularniejszych materiałów do wykończenia podłogi. Jeszcze do niedawna panele podłogowe nie cieszyły się taką sławą, jaką mają dzisiaj. Zmieniło się to właściwie na przestrzeni kilkunastu lat. Dzięki wynalezieniu alternatywy dla drewnianego parkietu, duża liczba osób może pozwolić na wprowadzenie do swojego wnętrza podłogi imitującej naturalny materiał.

Uniwersalne dębowe panele

panele dąb rustykalnyPrzed położeniem paneli należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Chociaż tak samo jak w przypadku każdego rodzaju podłogi, panele mają szereg wad i zalet. Jednak tych drugich jest zdecydowanie więcej. Po pierwsze, montaż paneli nie jest trudny. Układanie ich polega na łączeniu poszczególnych elementów na profil zatrzaskowy lub na tzw. pióro i wpust, gdzie potrzebny będzie klej. Dzięki łatwemu montażowi, z ich ułożeniem poradzi sobie nawet amator. Kolejną zaletą, która dla wielu osób jest kluczowa to ich niska cena, jeśli porównamy ją z innymi rodzajami podłóg. Plusem jest również szeroki wybór wzorów i kolorów. Mogą naśladować różne gatunki drewna, takie jak dąb, sosna czy odmiany egzotyczne. Dużą popularnością wśród użytkowników cieszą się różne rodzaje dębu. Szczególnie modne są klasyczne panele – dąb rustykalny, które cechują się uniwersalnym charakterem, ponieważ pasują do prawie każdego wnętrza.

panele dąb rustykalnyEksponują naturalny rysunek słojów oraz ich zróżnicowaną barwę. Wprowadzą do niego ciepły i przytulny nastrój. Wyróżniają się ciemną kolorystyką oraz rustykalną stylizacją, która sprawia, że podłoga wygląda na starszą niż w rzeczywistości jest. Postarzane podłogi to bardzo zauważalny trend w aranżacji wnętrz. Wbrew pozorom będą pasować nie tylko do klasycznej stylistyki, ale również do nowoczesnej, dzięki czemu pomieszczenie nabierze niebanalnego charakteru. Wracając jednak do zalet paneli podłogowych, kolejną z nich jest możliwość wyboru klasy ścieralności, którą należy dobierać do rodzaju pomieszczenia. W przeciwieństwie do naturalnych materiałów, panele są bardziej odporne na działanie środków chemicznych, a co za tym idzie są łatwe w utrzymaniu czystości. Ponadto panele podłogowe nie są głośne, w celu zniwelowania dźwięków, instalowana jest specjalna gąbka wygłuszająca.

Dla kogo panele podłogowe są dobrym rozwiązaniem? Sprawdzą się u osób, które nie chcą wydawać zbyt dużego budżetu na podłogę oraz u tych, które cenią sobie klasykę. Jedną z opcji jest wspomniany dąb rustykalny, który jest bardzo dekoracyjny, już jego sama kolorystyka oraz faktura nadaje wnętrzu stylowego charakteru.