Co warto wiedzieć o częściach Putzmeister?

części putzmeister

Maszyny pracujące na placu budowy muszą radzić sobie ze znacznymi przeciążeniami i trudnymi warunkami, takimi jak wysokie zapylenie. Ponieważ służą one przede wszystkim do wykonywania pracy i są drogie, firmy budowlane starają się eksploatować je jak najintensywniej. W związku z tym wiele komponentów maszyn budowlanych ulega awariom. Zużyte i zepsute części trzeba wymieniać jak najszybciej, ponieważ zapobiega to powstawaniu dalszych awarii.

Części do maszyn budowlanych

części putzmeisterNie wolno zapominać także o wymianie elementów, które naturalnie ulegają zużyciu, na przykład filtrów. Nowoczesne pompy do betonu są bardzo przydatne podczas budowania obiektów wielkopowierzchniowych, ale wykorzystuje się je też przy mniejszych realizacjach, na przykład w trakcie tworzenia ław fundamentowych. Dostarczanie betonu na plac budowy jest możliwe właśnie dzięki tym specjalistycznym pojazdom. Spotkać się też można z mniejszymi pompami, które mają postać samodzielnych agregatów. Ponieważ w takich pompach znajdują się przeważnie silniki spalinowe, należy dbać o regularną wymianę wszystkich filtrów – oleju, powietrza oraz paliwa. Warto robić to zgodnie z zaleceniami producenta. W przypadku awarii, należy jak najszybciej zlokalizować jej źródło i wymienić część układu, który zaczyna szwankować.

części putzmeisterNowe części Putzmeister można kupić u autoryzowanych dostawców. Wykorzystując markowe części zamienne, można znacznie wydłużyć żywotność maszyny. Dotyczy to zarówno małych elementów, które kosztują zaledwie kilka złotych, jak pierścienie uszczelniające, ale też większych elementów, a nawet całych zestawów. W pompie do betonu należy zwrócić szczególną uwagę na stan urządzeń hydraulicznych. Zużyciu ulegają także komponenty mieszalnika, takie jak wał, pasek oraz naciągacze. Zakup nowego wału do mieszalnika to koszt od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Taki element może ulec uszkodzeniu w wyniku nieprawidłowej eksploatacji pompy. W starszych urządzeniach należy szczególnie dbać także o silniki i przekładnie mechaniczne. W przypadku większych pomp do betonu zużycie ich jest znacznie szybsze.

Chociaż producent zaprojektował wszystkie komponenty z myślą o intensywnej eksploatacji, wieloletnie użytkowanie odciśnie wyraźne piętno na stanie technicznym pompy. Naprawiając separatory, sprężarki lub magistrale powietrza trzeba korzystać z dopasowanych części. Producenci opisują swoje komponenty nie tylko pod względem wymiarów, ale też tego, do jakich modeli maszyn pasują. Wszystkie szczegółowe dane można znaleźć w karcie produktu.