Czy można samodzielnie odnowić meble?

Jest to jak najbardziej możliwe, szczególnie gdy meble nie wymagają wielu prac. Antyki czy spore uszkodzenia lepiej zostawić specjalistom, jednak samodzielnie również można wiele zdziałać. Dzięki temu stare lub nieużywane krzesła, stoły, łóżka, kuferki i inne meble nabiorą nowego blasku, a my będziemy mieć satysfakcję z własnoręcznie wykonanej pracy.

odnowiony fotel

Każdy mebel jest inny. Nie chodzi tylko o kształty, ale także o materiał, rodzaje zniszczeń i uszkodzeń oraz sposób ich zabezpieczania. Przed rozpoczęciem pracy należy zorientować się nie tylko jak kolejno powinny przebiegać, ale również czego należy użyć,  aby pozbyć się warstw starego lakieru czy farby, czym na nowo je malować i zabezpieczać przed uszkodzeniami i szkodnikami. Wymaga to też wiedzy o okresie wykonania mebla i użytych materiałach.

Temat odnawiania mebli jest bardzo szeroki, a możliwości ogromne. Odnawianie mebli pozwoli nam znów się nimi cieszyć i pozwoli przy tym na pełne dopasowanie ich do stylistyki wnętrza. Komódka po babci może pięknie prezentować się w salonie czy łazience, ludwikowski fotel zająć miejsce w sypialni lub przed kominkiem, a duży kuferek stać się oryginalną przechowalnią drobiazgów dla nastolatki. Dlatego zanim wyrzucimy jakiś zniszczony przedmiot, zastanówmy się, czy można dać mu drugie życie.

stara ławkaodnowiona ławka

Dodaj komentarz